Najlepsze Domy
Zdmuchnij zalegające liście ze swojej posesji

Zdmuchnij zalegające liście ze swojej posesji

Długie słoneczne dni to już przeszłość. Liście opadają z drzew i zalegają na trawnikach, chodnikach. W okresie jesiennym częściej występują opady deszczu, temperatura znacznie się obniża. Wpływa to niekorzystnie na stan roślinności i może przyczynić się do wielu dysfunkcji w późniejszym okresie wegetacyjnym. Eksperci marki Gardena podpowiadają jak zadbać jesienią  o czystość ogrodu i terenów wokół domu i cieszyć się jej urokami.

Pielęgnacja ogrodu wymaga zaangażowania przez cały rok. Prace wykonywane jesienią są szczególnie istotne. Właśnie wtedy należy zadbać o odpowiednie ich przygotowanie do przetrwania mroźnych dni.

Jednym z problemów mogą stanowić liście przykrywające trawnik, psujące ich wygląd, ale także niekorzystnie wpływające na ich kondycję. Zalegające liście na trawniku niekorzystnie wpływają na jego stan. Źdźbła pokryte wilgotnymi liśćmi, żółkną i gniją. Pozostawiając taką powłokę, możemy spodziewać się opłakanych  skutków w okresie wegetacyjnym. Pod liśćmi powstaną warunki sprzyjające rozwojowi chorób grzybicznych i na wiosnę pojawią się na trawie puste, żółtawe plamy z wymierającą darnią. Lekceważąc usuwanie liści z trawnika, marnujemy efekty całego procesu dotychczasowej pielęgnacji darni – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena. 

Czytaj także: Ogród zimowy w twoim domu

Idealnym urządzeniem, które zapewni pełny komfort pracy, jest elektryczna dmuchawa, a zarazem także odkurzacz ErgoJet 3000. Znakomicie sprawdza się jako dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz liści i pomaga oczyszczać ogród.

Dzięki funkcji ClickFit szybko i bez wysiłku można zmienić tryb dmuchania w tryb odkurzania. Dmuchawa/odkurzacz wyposażona została w metalowy wirnik, który umożliwia skuteczne rozdrabnianie małych odpadków ogrodowych podczas odkurzania. Dodatkowo urządzenie wyposażono w skrobak  do usuwania mokrych liści.

Zdmuchnij zalegające liście

Porządki jesienne często kojarzą się z wysiłkiem, poświęceniem czasu i energii. Uprzątnięcie zalegających liści to nie lada wyzwanie.

Pomocnym urządzeniem zapewniającym pełen komfort pracy i niezwykłą ergonomiczność będzie Gardena akumulatorowa dmuchawa AccuJet 18 – Li. Prędkość strumienia powietrza wynosi do 190 km/h pozwala bez trudu i schylania usunąć śmieci, liście i ściętą trawę.

Urządzenie jest łatwe i proste w obsłudze dzięki niewielkiemu ciężarowi. Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego 18V/2,0 Ah umożliwia wygodną pracę bez ciągnącego się przewodu.

Proste w obsłudze, niezawodne ogniwo można doładować w każdej chwili bez efektu „pamięci”. Wykonany z miękkich elementów uchwyt, jak i cała dmuchawa są ergonomiczne ukształtowane. Dzięki temu jest ona poręczna i wygodna w obsłudze.

Urządzenie posiada kompaktową budowę i zajmuje niewiele miejsca np. w piwnicy, garażu czy schowku. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.farm-pump-ua.com/gormon-rosta.html

www.kompozit.ua

www.steroid-pharm.com