Najlepsze Domy
Zalety elewacji klinkierowej

Zalety elewacji klinkierowej

Wybierając materiał na elewację należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Trwałość, komfort użytkowania i aspekt wizualny to tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych materiałów na elewację jest klinkier. Jakie są jego najważniejsze zalety?

Wybierając materiał na elewację należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Trwałość, komfort użytkowania i aspekt wizualny to tylko niektóre z nich. Jednym z najpopularniejszych materiałów na elewację jest klinkier. Jakie są jego najważniejsze zalety?

Choć na rynku dostępnych jest dziś wiele materiałów budowlanych do wykonywania elewacji, klinkier wciąż cieszy się opinią jednego z najbardziej pożądanych i prestiżowych. Tajemnicą sukcesu jest wyjątkowe połączenie stylu z właściwościami, dzięki któremu klinkier jest chętnie stosowany w zróżnicowanych projektach.

Przede wszystkim, trójwarstwowa ściana z elewacją z cegły klinkierowej zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Naturalny materiał pozwala przy tym utrzymać odpowiedni mikroklimat wewnątrz budynku - zwraca uwagę Piotr Czerski, dyrektor handlowy CRH Klinkier - Taka konstrukcja gwarantuje też wysoką izolacyjność akustyczną.

Klinkier jest przy tym materiałem niezwykle trwałym, zdecydowanie bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne niż np. różnego rodzaju tynki. Jego zaletą jest też odporność na ogień, korozję chemiczną i biologiczną, a także na różnego rodzaju grzyby, glony i mchy, mogące wywoływać alergie. W efekcie, wykonanym z klinkieru elewacjom niestraszne są takie zagrożenia jak gradobicia czy kwaśne deszcze.

Wachlarz możliwości

Klinkier jest materiałem w 100% naturalnym. Bogactwo barw i faktur uzyskuje się bez stosowania sztucznych dodatków czy barwników, a jedynie poprzez wykorzystywanie różnych gatunków glin i technik wypalania. Powstające w ten sposób kolory i kształty tworzą szeroką paletę, umożliwiając idealne dopasowanie elewacji do każdego projektu. Co więcej, ponadczasowy styl klinkieru sprawia, że doskonale komponuje się on z większością stosowanych powszechnie materiałów, w tym zwłaszcza z drewnem, szkłem czy aluminium.

Choć klinkierowa elewacja jest często postrzegana jako kosztowny luksus, to taka inwestycja okazuje się wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem. Płytki i cegły stanowią niewielki procent wydatków na całą budowę, oferując jednocześnie spore oszczędności w perspektywie kolejnych lat użytkowania nieruchomości.

Niska nasiąkliwość cegieł niweluje osiadanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie - także konieczność kosztownego odświeżania elewacji co kilka lub kilkanaście lat - potwierdza Piotr Czerski. - Zbita i zwarta struktura spieku ceramicznego zapewnia też całkowitą zmywalność, dzięki czemu przy pomocy odpowiedniego środka z klinkierowej powierzchni można zmyć nawet graffitti.

Rozważając decyzję o budowie elewacji klinkierowej warto mieć na uwadze również fakt, że taka inwestycja podnosi wartość całej nieruchomości. Uroda naturalnego materiału i jego właściwości przekładają się więc na wymierne korzyści dla właścicieli nie tylko na etapie użytkowania, ale również ewentualnej odsprzedaży.

 

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://showroom-kiev.com.ua

http://pillsbank.net