Najlepsze Domy
Taras spójny ze stylem wnętrza

Taras spójny ze stylem wnętrza

Jeszcze w zeszłym roku w ogrodach i aranżacjach tarasów pojawiał się beton, kamień i ciężka kostka, jednak modne było także wprowadzanie plażowych akcentów – z leżakami i palmami w roli głównej. W 2016 miał swój początek także trend przenoszenia stylu z naszych wnętrz do przydomowej przestrzeni.

Wtedy jeszcze mogliśmy na tarasach spotkać nawiązujące do strefy interior lampy LED, surowe dodatki, a nawet sprzęt elektroniczny.

Dzisiaj jesteśmy coraz bardziej konsekwentni w stawianiu na to, co przytulne, ekologiczne, naturalne, zen oraz hygge. Ten ostatni, egzotycznie brzmiący termin, wskazuje na szczególnie modną ostatnimi czasy duńską filozofię, która mówi o sztuce codziennego bycia razem i o tym, jak ważne jest rozkoszowanie się drobnymi przyjemnościami.

Redefinicja tarasu

W tym sezonie modne jest wprowadzanie na tarasy aranżacji znanych z wnętrz - podobnych mebli oraz typowych dla salonu dodatków, w tym tkanin. Coraz modniejsze jest też stosowanie na tarasie desek drewnianych - kojarzonych kiedyś głównie z aranżacją pomieszczeń. Stawiamy na wygodne kanapy, ławki udekorowane poduszkami, fotele wiszące, koce, pufy i latarenki. Ważne jest, aby wygląd tarasu był spójny ze stylem mieszkania, nie oznacza to jednak umieszczania w ogrodzie kanapy wprost z salonu. Praktycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie mebli ogrodowych wykonanych z wysokiej jakości drewna, które dobrze zniesie wszelkie warunki atmosferyczne.

Czytaj także: Aranżacja tarasu

Doskonale sprawdzą się w tej roli fotele Carrara i stół Fisher z oferty DLH, tworzące elegancki zestaw ogrodowy, który z powodzeniem ugości liczną rodzinę przy wspólnym obiedzie. Bezpośrednim nawiązaniem do naszego wnętrza będzie także użycie drewnianej deski tarasowej. Szczególnie, jeśli w salonie wychodzącym na taras zastosowaliśmy ten sam lub podobny gatunek drewna. Dobranie pasujących do siebie desek wewnątrz i na zewnątrz pozwala stworzyć efekt naturalnego przejścia, czy też „przedłużonego salonu”.

Korzystając z szerokiej oferty DLH możemy zarówno w salonie, jak i na tarasie zastosować najszlachetniejsze gatunki egzotyczne o wyjątkowo wysokiej trwałości: taras wykończyć deską z drzewa Ipe, a wewnątrz położyć podłogę z kolekcji AVANGARD wykonaną z tego samego gatunku. Możemy też dobrać deski tarasowe Merbau i Teak do ich „wnętrzarskich” odpowiedników dostępnych w kolekcji podłogowej EXOTIC.

Jeśli poszukujemy desek tarasowych, których barwa wizualnie ociepli taras, wybierzmy gatunki południowoamerykańskie, takie jak Cumaru i Garapa. Odmiany te posiadają ciepłe, wpadające w pomarańcz wybarwienie, które potrafi zmienić taras w słoneczną wyspę.

Warto dodać, że nieodłącznym elementem modnego ostatnio stylu życia jest również dbanie o środowisko. W parze z nim idzie używanie naturalnych, trwałych materiałów, a starannie wyselekcjonowane gatunki drewna mogą służyć nam nawet przez kilkadziesiąt lat!

Przytulność, ciepłe kolory drewna i miękkie tekstylia to także cecha rozpoznawcza bardzo lubianych obecnie wnętrz w duńskim stylu hygge. Połączenie wszystkich wspomnianych elementów pozwoli nam więc stworzyć na zewnątrz przestrzeń przypominającą przytulny i modny, domowy kąt.

Ekologiczny BOOM

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
велосипед детский

Where to buy Cooler with Speakers

Нашел в интернете классный сайт про направление webterra.com.ua.