Najlepsze Domy
Prawidłowe ocieplenie i hydroizolacja tarasów i balkonów

Prawidłowe ocieplenie i hydroizolacja tarasów i balkonów

Balkony i tarasy to elementy budowli, szczególnie narażone na działanie czynników atmosferycznych, jak i obciążeń mechanicznych związanych z ich użytkowaniem. Dobór właściwego systemu do hydroizolacji jest tylko jednym z elementów niezbędnych do poprawnego ich wykonania.

Tarasy i balkony to miejsca szczególnie narażone na działanie różnych negatywnych czynników. Pierwszym z nich jest obciążenie mechaniczne, wynikające z ciężaru własnego konstrukcji jak i obciążeń zmiennych spowodowanych np. obciążeniem przez użytkowników tych powierzchni.

Długotrwała obecność wody prowadzi nie tylko do korozji konstrukcji żelbetowej balkonu lub tarasu, ale też zniszczenia i odpadania okładziny wierzchniej. Ponadto przyczynia się ona do zwiększenia strat ciepła. Obecność wody na balkonie i tarasie oznacza też pojawienie się szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Różnice temperatur
Kolejnym problemem, z którym będzie musiał się zmierzyć każdy wykonawca balkonu lub tarasu to zabezpieczenie ich przed działaniem dodatnich i ujemnych temperatur. W upalne dni powierzchnia tarasu lub balkonu może się nagrzać do ponad 70°C.

Z kolei w czasie ostrej zimy ich powierzchnia oziębia się do temperatury sięgającej do -30°C. W przypadku tarasów umiejscowionych nad ogrzanymi pomieszczeniami użytkowymi dochodzi do jeszcze większej różnicy temperatur pomiędzy spodem, a jego wierzchnią warstwą. Destrukcyjne są także cykle zamarzania i odmarzania w czasie wczesnej i późnej zimy.

Dodatkowym, obciążeniem jakim poddawane są balkony i tarasy są kwaśne deszcze, środki chemiczne, a nawet i sole rozmrażające. Dlatego do prawidłowego wykonania tarasu nie tylko istotne jest zastosowanie odpowiedniego systemu uszczelniającego, ale też i prawidłowe wykonanie poszczególnych jego elementów.

Jeden, właściwy system
Wysokie wymagania związane z eksploatacją tarasów i balkonów wymuszają zastosowanie wysokiej jakości produktów do wykonania warstwy hydroizolującej. Zadaniem hydroizolacji jest ochrona płyty dociskowej i płyty nośnej oraz ścian przed działaniem wody. 

Niezwykle istotne jest, aby stosować rozwiązania systemowe, które nie tylko gwarantują, ale i spełniają kluczowe wymagania jak: wodoszczelność, przyczepność, zdolność do mostkowania pęknięć. Stosowanie rozwiązań systemowych zapewnia prawidłowe wykonanie prac, a wykonawcę zabezpiecza przed odpowiedzialnością reklamacyjną. W ofercie firmy SIG znajduje się szeroka gama, najwyższej jakości systemów do uszczelniania tarasów i balkonów. Wszystkie produkty są sygnowane markami znanych producentów oraz spełniają normy budowlane – podkreśla Marcin Figura, dyrektor handlowy Chemia Budowlana SIG. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.pharmacy24.com.ua

apach.com.ua/shop/category/posudomoechnoe-oborudovanie/mashiny-stakanomoechnye