Najlepsze Domy
Odświeżamy balustradę balkonu

Odświeżamy balustradę balkonu

Balkony są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Powłoka malarska na balustradzie może ulec zniszczeniu pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Fot. Lakma Sat
Balkony są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Powłoka malarska na balustradzie może ulec zniszczeniu pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Fot. Lakma Sat
Sezon wiosenno-letni to idealny moment na renowację i odświeżenie balkonu. Kilka prostych zabiegów może sprawić, że przeżyje on prawdziwą metamorfozę i stanie się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Sezon wiosenno-letni to idealny moment na renowację i odświeżenie balkonu czy tarasu. Kilka prostych zabiegów może sprawić, że przeżyją one prawdziwą metamorfozę i staną się idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Na samym początku warto dokładnie ocenić stan balkonu. Jeśli posadzka ani powierzchnia balustrady nie są poważnie uszkodzone, remont wystarczy ograniczyć do czyszczenia i malowania. Taka szybka konserwacja nie zajmie dużo czasu i nie spustoszy portfela, a balkon będzie jak nowy. Na początku warto oczywiście zacząć od czyszczenia i pozbycia się z balkonu starych, nieużywanych rzeczy. Następnie ? mycie za pomocą szczotki i detergentów lub myjki ciśnieniowej. Przygotowując się do odświeżenia, najważniejszy jest wybór dobrego preparatu do renowacji, dopasowanego do materiału z jakiego wykonana jest balustrada.

Balustrada ze stali

Balkony są narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Powłoka malarska na balustradzie może ulec zniszczeniu pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Przy renowacji stalowej balustrady, powinniśmy zaopatrzyć się w kolejno: preparat antykorozyjny, preparat gruntujący i powierzchniowy. Na początku należy zetrzeć starą łuszczącą się pokrywę malarską za pomocą papieru ściernego lub drucianej szczotki. Jeśli zauważamy ślady rdzy najlepiej usunąć ją za pomocą specjalnych preparatów.

Przystępując do malowania – najpierw nakładamy farbę antykorozyjną, a następnie preparat gruntujący i na koniec emalię dekoracyjną. Zamiast trzech środków możemy wybrać też dostępne na rynku gruntoemalie typu 3w1 przeznaczone do powierzchni stalowych, które łączą kilka właściwości i mają działanie ochronno-dekoracyjne.

Balkon betonowy

Na początek musimy dokładnie oczyścić powierzchnie z kurzu, brudu i łuszczącej się starej powłoki malarskiej. Jeśli na powierzchni pojawił się zielony nalot – najlepiej usunąć go za pomocą preparatów do zwalczania grzybów i glonów. Istniejące ubytki uzupełnić zaprawą. Teraz najprostszym rozwiązaniem jest pomalowanie specjalną farbą do betonu, dzięki której powłoka malarska będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Nie musimy wybierać koloru szarego.

Jeśli na powierzchniach pionowych chcemy uzyskać ciekawy efekt zamiast farby możemy wybrać masy tynkarskie o fakturze naturalnych kamieni np. tynk kwarcowy albo marmurowy. Poza unikatowymi walorami dekoracyjnymi (dodatek miki daje lekko metaliczny efekt) masy charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, naprężenia termiczne i uszkodzenia mechaniczne – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma Sat.

Drewniany taras

Jeśli należymy do szczęśliwców posiadających drewniany balkon lub taras w domu jednorodzinnym nie powinniśmy również zapominać o jego konserwacji podczas porządków w ogrodzie. Tutaj schemat przygotowania podłoża jest podobny. Najpierw gruntowne czyszczenia drucianą szczotką lub myjką ciśnieniową. Następnie wyrównanie podłoża papierem ściernym lub specjalną szlifierką, aby usunąć drzazgi i odchodzące warstwy starej emalii. Po przygotowaniu podłoża możemy nałożyć preparat dekoracyjno-ochronny przeznaczony do powierzchni drewnianych.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
cleansale.kiev.ua

https://kinder-style.com.ua