Najlepsze Domy
Już dziś przygotuj swój ogród na nadejście zimy

Już dziś przygotuj swój ogród na nadejście zimy

Jesień w ogrodzie to pora intensywnych przygotowań do zamknięcia sezonu z jednoczesnym planowaniem upraw, aranżacji zieleni na wiosnę i lato. W tym roku, po ostatnich deszczowych i chłodnawych miesiącach, warto między innymi zadbać o dokładne sprzątanie liści, przedzimową kurację trawnika oraz przygotowanie gleby pod przyszłe rabaty i ogródek warzywny.

Po każdym sezonie ogrodniczym wskazane jest  odświeżenie gleby i poprawienie jej struktury, by mogła wydawać bujne plony w nowym okresie wegetacji. Warto zatem, zwłaszcza w przypadku bardzo zbitego podłoża, przekopać glebę na rabatach kwiatowych i wokół młodych drzewek owocowych. Dzięki temu podłoże będzie na nowo napowietrzone i „naładowane” świeżym tlenem.

Dodatkowo warto glebę zasilić substancjami odżywczymi mieszając ją z obornikiem lub ziemią z kompostownika lub odkwasić, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Takich samych zabiegów wymaga podłoże w ogródku warzywnym, które, po zbiorze plonów potrzebuje regeneracji. Efektem przekopania podłoża będzie poprawa przepuszczalności i wydobycie na wierzch szkodników, które wyginą podczas mrozów.

Tak przygotowaną, luźno przekopaną glebę pozostawiamy w tzw. „ostrej skibie” na zimę, podczas której gleba zgromadzi nowe zapasy wilgoci potrzebnej roślinom do wzrostu w sezonie wiosennym. Jest to również odpowiednia pora do zbadania odczynu pH podłoża, by już teraz dostosować go do nowych, planowanych upraw w przyszłym roku.

Do regeneracji podłoża rekomendowane jest wykorzystanie maszyny, która sprawnie i dokładnie  spulchni glebę, napowietrzy ją i jednocześnie wymiesza z substancjami odżywczymi.

Glebogryzarka, której szerokość robocza i moc silnika powinny być dostosowane do warunków pracy, służy nie tylko do spulchniania gleby – jest także niezastąpiona w przypadku konieczności wymieszania ziemi z roślinami wysianymi na zielony nawóz, z piaskiem w celu poprawienia struktury zbyt ciężkiej gleby lub z kompostem, jeśli podłoże jest piaszczyste. Ułatwia także usuwanie chwastów – radzi Mariusz Czarnocki, menedżer produktu urządzenia do pielęgnacji zieleni Honda w Aries Power Equipment.

Do regeneracji małych i wąskich pasów ziemi najwygodniej jest zastosować poręczną glebogryzarkę z wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool o szerokości roboczej 20 cm, która dokładnie spulchnia nawet bardzo ubitą ziemię. To rozwiązanie oraz mała glebogryzarka Honda FG 205 o szerokości roboczej 45 cm, wyposażona w silnik o mocy 2,5 kM, doskonale sprawdzają się do pracy na rabatach na podwyższeniu czy w kameralnych miejskich ogródkach.

Do większych powierzchni rekomendowana jest uniwersalna glebogryzarka FG 320 o szerokości roboczej 80 cm, wyposażona w nowy, paliwo-oszczędny i przyjazny dla otoczenia silnik Honda GP 160. Najbardziej optymalną maszyną jest profesjonalna FJ 500 DER o regulowanej szerokości roboczej w zakresie 35/63 i 90 cm, wyposażona w 2 biegi w przód i 1 w tył oraz składane rączki, które mogą być ustawiane w 2 płaszczyznach. Praktyczną zaletą tej maszyny jest wielozadaniowość –możliwość łączenia z dodatkowym osprzętem i stosowania do szerokiego zakresu prac przez cały rok.

 Jeśli jesienne przekopanie podłoża będzie ostatnim zadaniem glebogryzarki przed zimą, należy maszynę dokładnie oczyścić i dokonać posezonowego przeglądu technicznego, najlepiej w autoryzowanym punkcie serwisowym. Tym samym chciałbym zwrócić uwagę wszystkich użytkowników maszyn spalinowych na konieczność opróżnienia zbiornika i gaźnika z paliwa na zimę. Jest to najczęściej spotykany grzech właścicieli tych maszyn, który finalnie prowadzi do niszczenia silnika – dodaje Mariusz Czarnocki.

 Jesienna kuracja trawnika

Procesy wegetacyjne jesienią spowalniają tempo, dlatego trawa nie wymaga już częstego  koszenia. Termin ostatniego koszenia zależy od warunków pogodowych i pierwszych przymrozków.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
adulttorrent.org/search/japan shemale

https://apach.com.ua

куда вложить деньги чтобы заработать