Najlepsze Domy
Jak samodzielnie zrobić drewniany stojak na rowery?

Jak samodzielnie zrobić drewniany stojak na rowery?

Rower oparty o ścianę, postawiony niepewnie na nóżce i przewracający się z hukiem, jak tylko od niego odchodzimy – chyba każdy rowerzysta zna tę sytuację. Zamiast ryzykować uszkodzenie roweru, można w łatwy sposób samodzielnie wykonać prosty i gustowny stojak rowerowy. Jak to zrobić krok po kroku, radzą eksperci marki Bosch.

Rower oparty o ścianę, postawiony niepewnie na nóżce i przewracający się z hukiem, jak tylko od niego odchodzimy – chyba każdy rowerzysta zna tę sytuację. Zamiast ryzykować uszkodzenie roweru, można w łatwy sposób samodzielnie wykonać prosty i gustowny stojak rowerowy. Jak to zrobić krok po kroku, radzą eksperci marki BoschBosch.

Sezon rowerowy rozpoczął się na dobre. Aura sprzyja długim wycieczkom, podczas których możemy się zrelaksować, spędzić czas ze znajomymi i rodziną. Po powrocie do domu chcesz odstawić swój sprzęt w bezpieczne miejsce, ale ze względu na jego rozmiary nie zawsze jest to proste… Mamy rozwiązanie!

Wystarczy odrobina chęci, trochę czasu oraz dobre narzędzia, aby skonstruować drewniany stojak na rower, hulajnogę czy inne podobne sprzęty. Projekt, który nawet majsterkowicz-amator może samodzielnie wykonać, to propozycja ekspertów marki Bosch.

W naszych projektach „zrób to sam“ pokazujemy, jak samodzielnie przy użyciu podstawowych narzędzi, można w prosty sposób stworzyć stylowe, praktyczne przedmioty do domu i ogrodu. Tym razem prezentujemy, jak łatwo wykonać wygodny stojak rowerowy wyposażony w haki, na których można zawiesić kaski lub inne akcesoria do jazdy tak, aby zawsze były pod ręką. Więcej inspiracji prezentujemy na blogu WkręceniwDom.com.pl – przekonuje Paweł Ostrowski, ekspert ds. elektronarzędzi linii zielonej Bosch.

Jak zrobić stojak rowerowy krok po kroku?

Lista materiałów:
Potrzebne miejsce:
Wysokość 78 cm / szerokość 100 cm / głębokość 44 cm.
Drewno:
- 2 listwy o długości 2 m, (34 x 54 mm), drewno świerkowe, na listwy poprzeczne,
- 1 listwa o długości 2,5 m, (34 x 54 mm), drewno świerkowe, na ramę,
- 2 listwy o długości 2,5 m, (38 x 38 mm), drewno świerkowe, na uchwyty do roweru,
Wkręty:
- 40 wkrętów do drewna, ocynkowanych (5,0 x 70 mm).
Farba:
- 0,75 l farby do drewna, odpornej na wpływ warunków atmosferycznych, kolor wedle uznania (w przypadku naszego projektu: błękitny).
Lista narzędzi:
- akumulatorowa piła uniwersalna PST 10,8 LI firmy Bosch,
- wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 10,8 LI-2 firmy Bosch,
- akumulatorowa szlifierka uniwersalna PSM 10,8 LI firmy Bosch i papiery ścierne,
- system natryskowy PFS 3000-2 firmy Bosch.
Osprzęt:
- wiertło do drewna (4 mm),
- rękawice robocze,
- brzeszczot do wyrzynarek T308 BF firmy Bosch.
Inne:
- kątownik nastawny,
- ołówek,
- szpatułka,
- 1 tuba szpachlówki uniwersalnej,
- haki (ilość wedle uznania).
Stopień trudności: średni.
Czas: ok. 2 godziny czas schnięcia i czas poświęcony na zakup materiałów.

Krok 1
Na początku należy zaznaczyć, jak mają być przycięte listwy drewniane na ramę (34 x 54 mm) oraz listwy na uchwyt do rowerów (38 x 38 mm). Do wykonania ramy należy przyciąć
z dwóch listew o długości 2 m cztery długie listwy poprzeczne na tył i część dolną (każda
o długości 92 cm), z wąskiej listwy o długości 2,5 m dwie listwy narożne (każda o długości
78 cm) oraz dwie boczne listwy na część dolną (każda o długości 43,5 cm). Do wykonania uchwytów należy przyciąć z dwóch szerszych listew o długości 2,5 m osiem listew, każda po 57 cm, które po obu stronach muszą być ścięte pod kątem 45 stopni. Najlepiej posłużyć się przy tym kątownikiem nastawnym.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://biceps-ua.com/

нарядные платья для девочек

https://avtomaticheskij-poliv.kiev.ua