Najlepsze Domy
Jak podjazd to tylko z kostki brukowej

Jak podjazd to tylko z kostki brukowej

Podjazd to ostateczny odcinek drogi prowadzący do naszego budynku, garażu czy wiaty garażowej. Jest bardzo istotną częścią całej nieruchomości. Często pełni rolę reprezentacyjną, ponieważ w pewnym sensie „zaprasza” do wjazdu na posesję.

Podjazd powinien być estetyczny i zadbany. Utrzymany w stylistyce całej nieruchomości, a w szczególności spójny z pozostałymi okładzinami nawierzchni. Niezwykle istotne jest również, by był również wytrzymały, trwały i bezpieczny. Doskonałym budulcem podjazdu jest więc kostka brukowa, która spełnia oba jego najważniejsze założenia.

Kostka brukowa ma więcej zalet. Jest stosunkowo tania. Jej montaż jest prosty i szybki. Łatwo można też zdemontować czy wymienić poszczególne elementy. Co ważne w tym przypadku - utrzymanie jej w czystości nie sprawia kłopotów. Podjazd, z racji swojego przeznaczenia podlega częstym i dużym naciskom.

Czytaj także: Inteligentne bramy wjazdowe i garażowe

Odpowiednio dobrana kostka, czyli taka o grubości ok. 8 cm, da gwarancję jego wytrzymałości, nawet w przypadku bardzo dużych obciążeń (np. samochodów ciężarowych). Kostki brukowe mają dużą odporność mechaniczną i niską nasiąkliwość. Są również niewrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne.

  • Greg,

    Podjazd ma szereg wymagań projektowych i wykonawczych, o których nie wolno zapominać.
    kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/podjazd-zasady-projektowania/
    kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/podjazd-prawidlowe-wykonawstwo/
https://pillsbank.net