Najlepsze Domy
Drewno w ogrodzie. Zobacz jak zabezpieczyć je przed zimą

Drewno w ogrodzie. Zobacz jak zabezpieczyć je przed zimą

Drewniane meble ogrodowe, tarasy, ogrodzenia czy płotki wymagają starannego przygotowania do zimy. Jednym z najlepszych sposobów jest pomalowanie elementów drewnianej architektury ogrodowej dobrej jakości impregnatem.

Drewniane meble ogrodowe, tarasy, ogrodzenia czy płotki wymagają starannego przygotowania do zimy. Jednym z najlepszych sposobów jest pomalowanie elementów drewnianej architektury ogrodowej dobrej jakości impregnatem. 

Zawczasu przygotujmy meble ogrodowe i drewniane elementy małej architektury w ogrodzie do nadejścia najchłodniejszej z pór roku. Dzięki temu, zyskają skuteczną ochronę i posłużą nam jeszcze przez długi czas.

W trakcie przygotowań do nadejścia chłodów nie zapomnijmy o zabezpieczeniu przedmiotów, które są stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, a w czasie zimy będą poddane szczególnie trudnemu egzaminowi. Drewniany stół w ogrodzie, wykonane z tego szlachetnego materiału taras, altana, płot czy też huśtawka wymagają teraz naszej opieki.

Uwaga na butwienie grzyby i pleśnie

Zimowe warunki pogodowe szkodzą trwałości drewna. Mogą powodować jego butwienie, sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni, a w efekcie doprowadzić do niszczenia materiału. Jeśli wybierzemy odpowiednie wyroby i właściwie ich użyjemy, zapewnimy drewnianym meblom i elementom architektury ogrodowej ochronę nie tylko na jeden sezon zimowy. Sami zaś zyskamy sporo wolnego czasu, gdyż dobrze zabezpieczone drewno praktycznie nie będzie wymagać zabiegów pielęgnacyjnych. O czym należy pamiętać, aby uzyskać taki efekt?

Sposób aplikacji impregnatu

Poza jakością samego wyrobu, którego użyjemy, istotne są również warunki jego aplikacji. Wyroby przeznaczone do ochrony i dekoracji drewna należy nakładać w temperaturze podłoża i otoczenia od +5°C do +30°C, przy wilgotności względnej powietrza do 65% i przy braku opadów atmosferycznych – radzi Krzysztof Kędzior, Kierownik ds. szkoleń Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka. 

Jeśli na drewnie występują zbutwiałe fragmenty, usuńmy je. Ewentualne ubytki można wypełnić za pomocą masy szpachlowej do drewna. Miejsca zaatakowane przez grzyby trzeba zabezpieczyć preparatem grzybobójczym – dodaje ekspert.

Do pracy przygotujmy narzędzia: odpowiedni pędzel, szpachelkę oraz papier lub gąbkę ścierną. Jeśli do przeszlifowania będą większe powierzchnie, warto wspomóc się szlifierką automatyczną. Gdy nie ma jej w naszym domowym warsztacie, sprzęt można wypożyczyć.

Wybór środka impregnującego

Sposób zabezpieczenia drewnianych mebli i elementów należy uzależnić od tego, czy były one już wcześniej malowane. Surowy materiał najlepiej pokryć impregnatem, który głęboko penetruje drewnianą strukturę i wnika w nią. Wysokiej jakości impregnat, np. Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Vidaron zapewnia kompleksową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i zagrożeniami biologicznymi (sinizną, grzybami i owadami).

Pamiętajmy o tym, że drewno przeznaczone do impregnacji powinno być gładkie, suche i oczyszczone. Najpierw aplikujemy impregnat w wersji bezbarwnej, na który następnie nakładamy impregnat w wersji kolor lub też inny produkt nawierzchniowy – np. lakierobejcę lub lakier zewnętrzny.

Jak malować malowane

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku drewna wcześniej malowanego, gdzie konieczne jest usunięcie starych powłok farb i lakierów oraz dokładne odpylenie powierzchni. Na tak przygotowane podłoże nakładamy impregnat w wersji bezbarwnej, który stworzy warstwę podkładową. Następnie aplikujemy wybrany produkt tworzący warstwę finalną – ciekawym rozwiązaniem jest np. Lakierobejca Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna Vidaron. Posiada ona bardzo wysoką wydajność (do 30/m2/l), a dzięki żelowej formule nie kapie podczas malowania.

Lubimy relaksować się w ogrodzie, a przyjemnie jest odpoczywać w zadbanej altance czy też na estetycznie pomalowanej drewnianej ławce. Nie wszystkie z tych elementów możemy jednak na zimę przenieść w bezpieczne miejsce, z dala od chłodu i wilgoci. Niezabezpieczone drewno będzie narażone na niszczenie. Rozwiązaniem jest wykorzystanie wyrobów, które zapewnią wysoki poziom ochrony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i zagrożeniami biologicznymi, a jednocześnie pozwolą na wydobycie szlachetnego uroku drewna.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://xn----7sbajornvhu8c.com.ua

www.adulttorrent.org

www.steroid-pharm.com/oxandrolon.html