Najlepsze Domy
Czym charakteryzuje się nowoczesny dach?

Czym charakteryzuje się nowoczesny dach?

Prosta forma, stonowane kolory oraz innowacyjne produkty. Tak w skrócie określić można kierunki rozwoju sektora budowlanego. Inwestorzy poszukują rozwiązań, które nie tylko dobrze spełnią swoje funkcje użytkowe, ale i pozytywnie wpłyną na aspekt wizualny całego projektu.

Czym będą się różniły domy, które powstaną w przyszłym roku w północnej i południowej Polsce? Jakich rozwiązań poszukują dzisiejsi inwestorzy? I wreszcie - które technologie zyskają na popularności, a które odejdą do lamusa? O nadchodzących trendach opowiadają eksperci firmy Galeco, polskiego producenta systemów rynnowych. 

Nowoczesność ponad wszystko

W 2018 roku dominującym kierunkiem w budownictwie będzie minimalizm i wiążąca się z nim prostota form.

Już od kilku lat zauważyć można postępujący trend, wedle którego bryły budynków, są upraszczane. W południowej części kraju największą popularnością cieszą się dziś projekty domów z dachami dwuspadowymi i kopertowymi. Jednak w przeciwieństwie do lat poprzednich, projektanci i inwestorzy coraz częściej decydują się także na budowę obiektów z dachami płaskimi. Fakt ten wynika między innymi ze stale powiększającej się oferty handlowej producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, która pozwala architektom kreować naprawdę oryginalne projekty – zauważa Marcin Przybyłek, Szef Śląskiego Biura Handlowego Galeco.

Podróżując po województwie pomorskim i zachodniopomorskim naszą uwagę z pewnością przykują domy z płaskim pokryciem dachowym.

Projektanci uwzględniają je jako element nad wykuszem bądź jako zadaszenie garażu, które dodatkowo pełni funkcję tarasu. Minimalistyczny trend wymusza na inwestorach i architektach poszukiwanie nowoczesnego wyglądu także pozostałych elementów dachu. To z kolei wpływa na rosnące zainteresowanie systemami rynien ukrytych lub orynnowaniem o nowatorskim kształcie. Właściciele domów coraz częściej decydują się na te o przekroju kwadratowym – mówi Jacek Polak, Szef Pomorskiego Biura Handlowego w Gdyni.

Pokolenie świadomych odbiorców

Podobnie jak w modzie, tak i w budownictwie trendy zmieniają się co sezon. Pewne kwestie pozostają jednak niezmienne od lat. Są nimi stale wysokie oczekiwania klientów co do oferowanych im rozwiązań.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że rynek budowlany mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Inwestorzy stali się bardziej świadomi swoich wyborów, przez co częściej stawiają na lepsze jakościowo i droższe produkty. Wszystko w oczekiwaniu pożądanego efektu – stwierdza Jacek Polak.

Wybór materiału na rynny przystał być już zatem jedynie kwestią mody lub zasobności portfela.

Obserwując dynamikę sprzedaży, z roku na rok obserwujemy wzrost zakupu orynnowania stalowego. Ma to związek ze wspomnianą już większą świadomością klientów. Rynny stalowe objęte są z reguły bardzo długim okresem gwarancji, a zatem uchodzą za dobrą inwestycję na lata – dodaje Marcin Przybyłek.

Właściciele domów przestali jednak zwracać uwagę jedynie na kwestie użytkowe. Klienci przywiązują coraz większą wagę także do kwestii związanych z estetyką. Aspekty wiążące się z materiałem czy kształtem rynien schodzą niejednokrotnie na dalszy plan. Inwestorom zależy, by rynna komponowała się z dachem i stanowiła jego dopełnienie.

Passé i à la mode

Kolor orynnowania powinien współgrać z wyglądem elewacji, dachu, jak i stolarki okiennej. Unikajmy jednak wyboru tej samej barwy we wszystkich wspomnianych elementach, a postawmy raczej na zbliżone tonacje. Umiejętne połączenie odcieni może bowiem stworzyć ciekawy i satysfakcjonujący efekt końcowy. Dobierając kolory, dążmy więc do budowania harmonii – klasyczne połączenia zawsze pozostaną eleganckie i nigdy nie wyjdą z mody.

Najpopularniejsze do niedawna orynnowanie w odcieniu brązu, cegły i wiśni odchodzi dziś w zapomnienie. Pięknie natomiast prezentują się domy z jasną elewacją i wykończone elementami z drewna lub kamienia. Ich świetnym dopełnieniem są wtedy czarne, grafitowe lub antracytowe systemy rynnowe, które nadają tym budynkom ponadczasowego charakteru. Bądźmy jednak ostrożni i nie wprowadzajmy zbyt dużej ilości kolorów, bo w rezultacie zapanuje chaos i nieład – dodaje Marcin Przybyłek z firmy Galeco.

 Czytaj także: System bezokapowy w nowoczesnych domach. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.profvest.com/2014/04/Forex-Club-otzivi-obzor.html

baden-medservice.com