Najlepsze Domy
Aranżacja ogrodu. Obrzeża i palisady

Aranżacja ogrodu. Obrzeża i palisady

Obrzeża i palisady to produkty, które, choć niepozorne, mają ogromny wpływ na aranżację strefy wokół domu. Warto bliżej poznać możliwości tych elementów i wykorzystać je w swoim ogrodzie.

Obrzeża i palisady to produkty, które, choć niepozorne, mają ogromny wpływ na aranżację strefy wokół domu. Warto bliżej poznać możliwości tych elementów i wykorzystać je w swoim ogrodzie. 

Przydomowy ogród bardzo często podzielony jest na kilka stref zróżnicowanych pod względem przeznaczenia, wyglądu i struktury krajobrazu. Ustalenie granicy między tymi obszarami w taki sposób, aby z jednej była ona widoczna na pierwszy rzut oka, a z drugiej nie dominowała kompozycyjnie nad innymi elementami, to zadanie, które spędza sen z powiek wielu projektantów. Tymczasem okazuje się, że zamierzony cel można osiągnąć bez większego trudu.

Kluczem do sukcesu są odpowiednie obrzeża i betonowe palisady, które doskonale nadają się do wykańczania różnych nawierzchni czy też oddzielania brukowanych przestrzeni od starannie wypielęgnowanego trawnika.

Produktem, który stanowi ponadczasowy standard i może zostać wykorzystany w zasadzie w każdym miejscu posesji jest Palisada Classic. Dużym atutem tych elementów jest walcowata forma i uniwersalne wymiary (średnicy 11,1 cm i 40 cm wysokości), które pozwalają na budowanie nie tylko prostych granic, ale również łuków o dowolnym promieniu.

Do obrzegowania prostych ścieżek czy geometrycznych placów, a także delikatnie zaokrąglonych przestrzeni, warto wziąć również pod uwagę wybór systemu Palladio. Każdy jego element składa się z sześciu palisad i ma aż 37 cm długości (pozostałe wymiary to: szerokość 6 cm, wysokość 28 cm), co pozwala uzyskać niezwykle ciekawy efekt wizualny. Taki rozmiar przekłada się również na szybkość montażu, zatem widokiem pięknie wykończonej rabaty lub patio będzie można się cieszyć w niedługim czasie od rozpoczęcia prac.

Propozycją, która doskonale sprawdzi się na dużych przestrzeniach jest także Palisada Split. Jej podstawowym walorem jest przypominający naturalny kamień wygląd i zróżnicowana kolorystyka (dostępne kolory to nero, pastello, bianco carrara oraz kasztanowy), a także ciekawa forma. Dwa przeciwległe boki palisady są gładkie, a jej górna część i dwie pozostałe krawędzie – łamane, co pozwala na układanie ozdobnych, zwartych murków na terenie posesji. Standardowe wymiary produktu to 45x10x10 cm i 60x10x10 cm.

Wielbicieli minimalistycznych rozwiązań skusić mogą z kolei specjalne kostki, które umożliwiają stworzenie delikatnej ramy dla każdej nawierzchni w ogrodzie. Niewielkie elementy Kravento Basso o odmiennych przeciwległych krawędziach, z których jedna jest ścięta, a druga półokrągła, w niezwykle łatwy i estetyczny sposób mogą rozgraniczyć trawnik z podjazdem lub oddzielić ścieżki od wypełnionych kwiatami rabat.

Palisada Rustykalna, będąca połączeniem trzech elementów o wyjątkowej strukturze i mocnej kolorystyce (dostępne kolory to antracytowy i szary), może natomiast w harmonijny sposób połączyć nie tylko strefy o odmiennych funkcjach, ale także – urządzonych w innej stylistyce. Warto dodać, że niezwykłą siłą tego produktu jest powierzchnia o zróżnicowanym rysunku (aż 9 odmiennych faktur), umożliwiająca tworzenie unikalnych układów obrzegowania. Wybierając Palisadę Rustykalną można mieć zatem pewność, że dzięki niej wszystkie elementy posesji (kwietne rabaty, trawnik czy strefy z ozdobnymi krzewami) będą nie tylko pięknie wykończone, ale również – niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Betonowe murki, palisady i obrzeża, poza rozgraniczaniem różnych stref na terenie posesji, mają również szereg innych zastosowań. Z powodzeniem można wykorzystać je jako element wykończeniowy schodów czy lekko podniesionych tarasów, a także zabezpieczenie naturalnych spadków terenu. Po tego typu produkty warto sięgnąć również wtedy, gdy projekt aranżacji przestrzeni obejmuje utworzenie sztucznej skarpy lub wzniesienia, np. przeznaczonego na ogródek skalny. We wszystkich tych sytuacjach szczególnie dobrze sprawdzą się obrzeża o znacznej wysokości - Palladio czy Palisada Split.

Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt końcowy, elementy te można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi rozwiązaniami z zakresu małej architektury: murkami Murja i Natulit, gazonami trapezowymi albo ogrodzeniami splitowanymi. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.farm-pump-ua.com/anastrozol.html

steroid-pharm.com

болденон соло