Najlepsze Domy
Aranżacja i lokalizacja drewnianego tarasu

Aranżacja i lokalizacja drewnianego tarasu

Drewniany taras to wyjątkowa przestrzeń, która umili wolne chwile spędzone na zewnątrz domu. Zanim jednak podejmiemy decyzję o jego montażu, powinniśmy wiedzieć o kilku kwestiach.

Skoro już wiemy, jak ulokować taras, jaką powinien mieć on powierzchnię?

Powierzchnia tarasu zawsze uzależniona jest od możliwości aranżacyjnych i układu domu. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest taras o powierzchni 20-30 m2, tj. 4 x 5 m lub 5 x 6 m. Na takiej powierzchni bez problemu zmieścimy stół z krzesłami oraz ewentualnie leżaki czy huśtawkę. Na sam stół z krzesłami i swobodne przejście powinniśmy zarezerwować przynajmniej ok. 8-10 m2. Niemniej jednak, wygodny taras nie powinien być mniejszy niż 12m2 – mówi ekspert.

Czy warto zadaszyć taras?

Zadaszenie tarasu ma kilka zalet funkcjonalnych – przede wszystkim chroni nas zarówno przed intensywnym słońcem, jak i deszczem, który w naszym klimacie dosyć często pojawia się nawet w bardzo ciepłe dni. Zadaszenie ma także istotne znaczenie dla trwałości tarasu, gdyż chroni powierzchnię przed szkodliwym promieniowaniem UV, opadami deszczu i śniegu. To z kolei ogranicza potrzebę częstego odnawiania i olejowania desek tarasowych.

Zadaszenie tarasu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy znajduje się on z południowej strony domu, gdzie nasłonecznienie w ciągu dnia jest najintensywniejsze. Jeśli jednak powierzchnia zlokalizowana jest od północy, wówczas zadaszenie będzie ograniczało – w szczególności jesienią i zimą – dostęp światła do wnętrza domu. To z kolei może przyczynić się do gorszego samopoczucia domowników. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju markizy, które w zależności od potrzeb można rozłożyć – mówi Kinga Liebchen.

Czytaj także: Jaki materiał na taras?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
лечение наркомании киев

искривление носовой перегородки операция

Orion Coolers review