Najlepsze Domy
Zobacz wytworną Wiktorię w pałacowych aranżacjach

Zobacz wytworną Wiktorię w pałacowych aranżacjach

Wiktoria – wytworna kolekcja mebli o wyrafinowanej linii wzorniczej i harmonijnej, pełnej wdzięku estetyce oraz jeden z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska – odrestaurowany XIX-wieczny pałac w Ziemiełowicach. To niezwykle udane połączenie możemy podziwiać w aranżacjach jadalni, sypialni i holu.

Stylowa kolekcja mebli godna tak wspaniałych wnętrz została wykonana w naturalnej okleinie z udziałem litego drewna. Wiktoria zachwyca nienaganną formą brył z finezyjnie wyprofilowanymi nóżkami. Idealne proporcje sprawiają, że komody, witryny, szafki i serwantki robią wrażenie lżejszych niż są w rzeczywistości, ale równocześnie „nie giną” w obszernych pałacowych pomieszczeniach.

Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza odzwierciedlają  świetność dawnej rezydencji z olbrzymim reprezentacyjnym holem, salą ogrodową i majestatyczną klatką schodową biegnącą przy wielkim, wysokim na dwie kondygnacje oknie z podziałami wykonanymi z żółtego piaskowca.

Elegancja we wnętrzach

W holu wygodna tapicerowana sofa, dwa fotele i stolik kawowy zapraszają do odpoczynku. W amfiladzie widoczna jest duża jadalnia z eleganckim rozkładanym stołem, krzesłami i przeszkloną witryną. Nie spotkamy tu jednorodnego stylu, ale Wiktoria świetnie odnajduje się w towarzystwie neobarokowych, klasycystycznych i secesyjnych sztukaterii, dekoracyjnych stiuków, olbrzymich luster w cennych złoconych oprawach, zabytkowych zegarów, etc. Eklektyzm w dobrym guście podkreśla piękno każdego pojedynczego przedmiotu i łączy w harmonijną kompozycję oryginalne elementy. 

W jasnych przestronnych, doskonale oświetlonych wnętrzach Wiktoria w wybarwieniu venge patyna znakomicie wygląda na tle pastelowej kolorystyki ścian i efektownej mozaiki parkietów.  Niezwykła staranność i dbałość o detal widoczne są w interesującym układzie usłojenia, dekoracyjnym wykończeniu frontów, ozdobnych uchwytach.

Stylowo, ale nowocześnie – w szufladach i drzwiach szafek, witryn i komód zastosowano system cichego domyku, natomiast przeszklone bryły wyposażono w efektowne oświetlenie LED. We wspomnianej dużej jadalni mieści się okazały, rozkładany stół na nodze kolumnowej, która po rozłożeniu tworzy 3 stabilne podpory dla długiego i ciężkiego blatu oraz pojemna 4-drzwiowa witryna i komoda z giętymi elementami bocznymi. Po skończonej kolacji goście mogą wysłuchać koncertu na skrzypce i fortepian lub udać się do innych pomieszczeń na kameralne, biznesowe spotkania.

Wytworna sypialnia

W pałacowych wnętrzach nie mogło zabraknąć sypialni wyposażonej w obszerne łoże z praktyczną ławeczką, któremu towarzyszy niska szafka nocna. Obok gustowna toaletka z nadstawką i owalnym lustrem, a pod przeciwległą ścianą niska komoda w roli bieliźniarki. Dla wygody gości jest też miękka, rozłożysta sofa. We wnęce ryzalitu 3 przestronne okna dające dużo światła, wychodzące na angielski park krajobrazowy. Romantycznie i luksusowo.

Wiktoria w ziemiełowickim pałacu to kwintesencja elegancji i dobrego stylu. Meble dla niezwykle wymagających wnętrz, dzięki którym po raz kolejny możemy się przekonać, iż klasyczne piękno i harmonia posiadają ponadczasowy charakter.

W artykule zaprezentowano najnowszą kolekcję mebli stylowych firmy Mebin we wnętrzach pałacu w Ziemiełowicach na Opolszczyźnie. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.militarycenter.com.ua

http://e-kirpich.kiev.ua

купить кроссовый велосипед