Najlepsze Domy
Zobacz białe wnętrze domu ocieplone drewnem

Zobacz białe wnętrze domu ocieplone drewnem

Zaprojektowanie funkcjonalnych i przestronnych wnętrz niedużego domu to nie lada sztuka. Zadbać trzeba o każdy detal. Felix IV to nieduży (133 m²) dom z poddaszem użytkowym. Jednak dzięki odpowiednim zabiegom architektonicznym jego wnętrza prezentują się przestronnie i jednocześnie przytulnie. W głównej mierze jest to zasługa otwartej przestrzeni dziennej, którą tworzą salon z jadalnią i kuchnią.

Kuchnia jest oddzielona jedynie niewielką ścianką, w której zainstalowano kominek. Wpływ na przestronny charakter wnętrz mają także białe ściany i duże przeszklenia, które znacznie rozjaśniają pomieszczenia.

Przytulny i ciepły klimat tworzą we wnętrzu drewniane elementy wykończeniowe. Drewniana podłoga, ścianka za telewizorem oraz drewniane ramy okienne.

Jasne wnętrza salonu z jadalnią i kuchni ożywione zostały ciemnymi meblami, czarno-białymi obrazami na ścianie oraz kolorowymi poduszkami na kanapie i pomarańczową lampą.
Przedłużeniem strefy dziennej jest taras, na który można wyjść bezpośrednio z salonu.
Na parterze zaprojektowano także jeden „zamknięty” pokój, który może pełnić funkcję gabinetu.

Zobacz także: 15 sypialni z polskich domów. 

Na poddasze prowadzą eleganckie schody, przy których na brązowej ścianie powieszono kilka małych obrazków.

Całe poddasze zaprojektowano jako strefę nocną, z trzema sypialniami i łazienką. Aby zachować spójny charakter wnętrz, także sypialnie wykończono na biało i ocieplono drewnianymi elementami. Duże okna dachowe oraz drzwi balkonowe „oświetlają” wnętrze światłem naturalnym.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
maxformer.com

facebook paid advertising