Najlepsze Domy
Zmiana aranżacji domu. Zastosuj nowe oświetlenie i meble

Zmiana aranżacji domu. Zastosuj nowe oświetlenie i meble

Wielu z nas kojarzy lato z remontami niemal w takim samym stopniu, jak z wakacyjnymi wyjazdami. Jakie prace możemy w tym czasie wykonać samodzielnie, by nadać mieszkaniu nowy wygląd i się nie przemęczyć?

Wielu z nas kojarzy lato z remontami niemal w takim samym stopniu, jak z wakacyjnymi wyjazdami. Jakie prace możemy w tym czasie wykonać samodzielnie, by nadać mieszkaniu nowy wygląd i się nie przemęczyć?

Według badań CBOS, 49% Polaków nie ma w planach na ten rok wyjazdów wypoczynkowych. Co w takim razie połowa z nas zrobi z wakacyjnym urlopem? Wiele wskazuje na to, że wykorzysta dłuższe dni, by odnowić mieszkanie. Częstotliwość zapytań o hasło „remont” w wyszukiwarce Google w miesiącach letnich regularnie zwyżkuje.

Choć w przypadku skomplikowanych zadań wymagających fachowej wiedzy, Polacy uciekają się do pomocy specjalistów, wiele prostszych prac remontowych wykonują samodzielnie. Według badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, 65% respondentów zleca wykonanie takich zadań jak montaż ceramiki łazienkowej. Z drugiej strony, zaledwie 34% ankietowanych zatrudnia fachowca do malowania ścian. Jakie inne czynności można wykonać samemu, by odświeżyć swoje „cztery kąty”?

Dom w nowym świetle

Prostym sposobem na rozświetlenie mieszkania jest wymiana żarówek na nowocześniejsze rozwiązania. Oświetlenie mieszkania ma duży wpływ na to, jak prezentować się będzie pomieszczenie i znajdujące się w nim sprzęty. Wybierając źródła światła, warto mieć jednak na uwadze, by względy estetyczne nie przeważyły nad praktycznymi – mówi Maciej Gronert, projektant oświetlenia w firmie TRILUX Polska. Rozwiązaniem łączącym funkcjonalność z dużą swobodą aranżacji są diody emitujące światło.

Dają światło dobrej jakości przy niewielkich poborach mocy, gwarantując tym samym zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Pomimo tych zalet, ze względu na dość duże koszty inwestycji, do niedawna raczej niechętnie stosowano je w domach. Dzięki stopniowemu upowszechnianiu się tej technologii i dużej konkurencji na rynku producentów źródeł światła, ceny diod systematycznie spadają, co przekłada się na ich rosnącą popularność – dodaje ekspert.

Oświetlenie LED jest szczególnie polecane w pomieszczeniach, gdzie światło jest często włączane i gaszone. W takich warunkach diody są nieporównywalnie bardziej żywotne niż świetlówki kompaktowe. By wykorzystać w pełni walory ledów w tym zakresie, warto skorzystać z oferty renomowanych producentów. Jakość i trwałość atrakcyjnych cenowo chińskich zamienników często pozostawia wiele do życzenia.

Istotny z punktu widzenia kosztów modernizacji jest również fakt, że prócz specjalnych opraw przeznaczonych wyłącznie dla LED, dostępne są również źródła światła z układem zasilania pozwalającym wymianę 1:1 z tradycyjną żarówką – bez dodatkowych wydatków. Rozwiązania LED sprawdzają się nie tylko jako główne źródło światła, ale również jako sposób na zaakcentowanie wybranych elementów pomieszczenia oraz zmianę jego charakteru.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://agroxy.com

Узнайте про полезный веб портал про направление Мастерон http://farm-pump-ua.com/