Najlepsze Domy
Zima pełna blasku we wnętrzach domu

Zima pełna blasku we wnętrzach domu

Elegancja, skandynawska surowość i funkcjonalność to jej znaki rozpoznawcze. Nadchodzącą zimę proponuje rozświetlić blaskiem lamp i refleksów odbitych w taflach zamkniętych w mosiężnych ramach luster. Nowości marki wkrótce będą dostępne w Atelier Mesmetric.

W skład zimowej kolekcji Gubi wchodzi seria lamp Gravity zaprojektowana przez Space Copenhagen – multidyscyplinarne duńskie studio założone przez Signe Bindslev Henriksen i Petera Bundgaarda Rützou, absolwentów Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na rodzinę Gravity składa się lampa stołowa i lampa podłogowa, których formy stanowią niecodzienne i ujmujące połączenie siły i delikatności.

Podstawę lamp stanowi mocny, cylindryczny element, na którym osadzony został subtelny, lekko przezroczysty klosz. Oba kontrastujące elementy pięknie łączą się w całość, stając się emanacją równowagi, emocjonalną opowieścią o przestrzeni zainicjowaną w poetyckiej nazwie lampy.

Z kolei lampa stołowa B-4 autorstwa Grety Magnusson-Grossman została zaprojektowana w 1945 roku i odzwierciedla wyrazisty, nieco żartobliwy styl designerki. Jako jedna z pierwszych kobiet-projektantek, Magnusson-Grossman zyskała rozgłos na amerykańskiej scenie, w unikalny sposób wprowadzając skandynawską estetykę do południowej Kalifornii.

Lampa B-4 ma geometryczną obudowę złożoną z kolorowych trójkątów. Zabawa ich położeniem umożliwia grę światłem wokół miejsca, na którym stoi. B-4 pomimo odważnego wyglądu bez wysiłku wpasowuje się w niemal każde otoczenie, dodając do wnętrza ducha epoki Franka Sinatry i Grety Garbo – królującą od kilku sezonów Mid-Century.

Czytaj także: Niezastąpiona w każdej sypialni

Częścią zimowej kolekcji Gubi jest również lustro F.A.33, oryginalnie zaprojektowane w 1933 roku przez legendarnego włoskiego projektanta Gio Pontiego dla najbardziej znanego producenta lamp, szkła i lustra – FontanaArte.

Dzięki niezwykle modnej mosiężnej ramie, czystej, lekko zakrzywionej linii staje się ekspresyjnym, ale jednocześnie dystyngowanym akcentem w każdym wnętrzu. Lustro występuje w dwóch różnych rozmiarach (54x80 cm oraz 70 x 146 cm), dzięki czemu można je wykorzystać w pomieszczeniach o różnych rozmiarach, akcentując jego funkcję użytkową lub dekoracyjną.

Aby nadać pomieszczeniu dodatkową głębię, wprowadzić do niego światło w ramach nowości duńska marka proponuje również przeskalowane, okrągłe lustra Gubi Mirror.

Dzięki niespotykanemu rozmiarowi staje się ono elementem dominującym we wnętrzu, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Klasyczny kształt w połączeniu z krawędzią z czarnego mosiądzu ładnie odcina się od jasnej ściany, zmiękcza zimną taflę i nadaje pomieszczeniu ciepłą atmosferę.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
maxformer.com

web dev

baden-medservice.com