Najlepsze Domy
Zalety dużych przeszkleń

Zalety dużych przeszkleń

Fot. Internorm
Fot. Internorm
Kojarzą się z secesyjnymi kamienicami, awangardowym budownictwem, a także loftami i stylem industrialnym. Duże przeszklenia to dziś w architekturze esencja nowoczesności. Szklane tafle mają coraz więcej zwolenników.

Szkło w architekturze oddziela, ale i łączy. Przeszklenia poszerzają optycznie pomieszczenie. Za ich sprawą znikają granice i rodzi się nowe, niczym nieskrępowane, poczucie przestrzeni. W projektach nowoczesnych domów drzwi przesuwne – szklone od podłogi aż po sufit – pojawiają się coraz częściej, nadając wnętrzom luksusowy charakter.

Architektura otwarta

Przeszkolone ściany kiedyś królowały tylko w hollywoodzkich filmach, dziś architekci prześcigają się w poszukiwaniu innowacji, które w optymalny sposób doświetlą i powiększą wnętrze, zacierając granice ze światem zewnętrznym. Trend ten nazywany jest architekturą otwartą.

Przeszklone drzwi przesuwne budzą zachwyt, zwłaszcza, gdy wokół domu dominuje zielony krajobraz. Widok na własny ogród, którego kolory zmieniają się wraz z porami roku, to dekoracja wnętrza sama w sobie. Łatwiej wtedy o pozytywne nastawienie, odnalezienie równowagi i spokoju. Trudno się dziwić, gdyż pozwalają wprowadzić do wnętrza więcej naturalnego światła, a tego nie zastąpi nawet najlepsza żarówka.

Znaczenie naturalnego światła docenił także lider wśród producentów pasywnej stolarki otworowej, oferujący produkty pozwalające na przeszklenie nie jednej, a dwóch sąsiadujących ze sobą ścian. Wielogabarytowa szklana wolność to specjalność firmy Internorm. Dzięki drzwiom przesuwnym KS 430 otwarcie wnętrza domu na patio jest jeszcze prostsze. A do tego energooszczędne.

Ciepłe przeszklenia

Duże przeszklenia powinny być nie tylko efektowne wizualnie, lecz także zapewniać komfort użytkowania. Wybierając drzwi przesuwne warto kierować się funkcjonalnością i energooszczędnością produktu. Zdarza się, że najsłabszym ogniwem konstrukcji takich drzwi jest próg, przez który ucieka ciepło. Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest dodatkowe docieplenie, co niestety wiąże się z tym, że staje się on zbyt wysoki i niepraktyczny.

Aby temu zaradzić, konstruktorzy firmy Internorm, zastosowali wygodne wykończenie w postaci niskiego progu. I tak szklane drzwi przesuwne KS 430 wyposażono w próg w włókna szklanego, który jest nie tylko komfortowy, ale i szczelnie zaizolowany (Uf= 1,29 W/m2K). Odległość od powierzchni posadzki do górnej krawędzi szyny jezdnej to zaledwie 12 mm z jednej i 30 mm z drugiej strony. Dzięki temu rozwiązaniu całkowicie wyeliminowano tzw. przeciągi wiejące od progu. Dodatkowo, dzięki opatentowanej prowadnicy z odbojnikiem skrzydła, nawet te ważące do 400 kg, przesuwają się lekko i płynnie. Bez problemu można je zintegrować także z roletami zewnętrznymi, moskitierami i żaluzjami wykonanymi na miarę.

Drzwi przesuwne KS 430 to – świetnie sprawdzający się w praktyce – przykład połączenia PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową, która chroni je przed szkodliwymi skutkami czynników atmosferycznych. Produkt dedykowany jest dla budownictwa pasywnego. Doskonała izolacyjność cieplna, gwarantowana dzięki współczynnikowi Ud do 0,64 W/m2K (dla rozmiaru 5800 x 2800 mm) uwierzytelniona jest certyfikatem prestiżowego instytutu badawczego.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.cleansale.kiev.ua

https://steroid.in.ua

www.steroid-pharm.com