Najlepsze Domy
Wybieramy kolory płytek przy aranżacji łazienki

Wybieramy kolory płytek przy aranżacji łazienki

Kolor wnętrza, w którym przebywamy, ma ogromne znaczenie. Wybierając płytki, stanowiące podstawę całej aranżacji łazienki, warto zdecydować się na takie, które nie znudzą się po kilku miesiącach.

Preferencje związane z określonymi kolorami to z jednej strony kwestia bardzo indywidualna, z drugiej zaś istnieją pewne uniwersalne zasady, jednoznacznie wskazujące barwy, w otoczeniu których człowiek po prostu dobrze się czuje.

Przykładowo, intensywna czerwień potrafi podnosić ciśnienie krwi, natomiast jasny niebieski i zielony mają działanie uspokajające oraz rozluźniające wzrok.

Dlatego urządzając mieszkanie, a w szczególności łazienkę, lepiej nie podporządkowywać wyboru kolorów wyłącznie kwestii naszego gustu. Szczególnie że ten bywa zmienny i uzależniony od przemijających trendów, mody, a także... naszego wieku.

Starsze osoby zwykle preferują kolory jasne i pastelowe, młodsze wolą wyraziste, nasycone, czasem wręcz krzykliwe barwy. Niezależnie od tych różnic, każdemu zależy na funkcjonalnej i nowoczesnej łazience, która nie znudzi się po kilku latach.

Struktura zamiast koloru

Jeśli zależy nam na niebanalnym, ale utrzymanym w stonowanej, delikatnej kolorystyce wnętrzu, rozważmy zastosowanie płytek Opoczno o różnej powierzchni. Błyszczące, gładkie kafle dodają każdemu pomieszczeniu błysku i elegancji, rozświetlają je i optycznie powiększają.

Natomiast strukturalne powierzchnie o ciekawej, nieoczywistej fakturze zawsze przykuwają wzrok i nadają wnętrzu oryginalny charakter, subtelnie rozbijając jednokolorową monotonię.

Relaks o zapachu mięty

Kolor, struktura, a także rodzaj zastosowanych do wystroju łazienki materiałów ma wpływ na jej finalny charakter. Szkło, podobnie jak kolory jasnozielony i błękitny, działa uspokajająco, jest jednak zimne, dlatego takie wnętrze warto ocieplić dodatkami.

Łącząc elementy różnego rodzaju, dobrze jest pamiętać, jaki efekt pragniemy osiągnąć: czy zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia, czy chcemy, aby było nowoczesne i eleganckie, czy też wolimy raczej ciepły klimat.

Przykładowo, miętowe płytki dodadzą łazience przestronności, a jednocześnie, dzięki swojej oryginalnej strukturze i niecodziennym dekorom, wprawią nas w dobry nastrój.

Mała wielka łazienka

Zastosowanie w całym pomieszczeniu jasnych błyszczących płytek w szalenie modnym formacie 25 x 75 cm lub zaprojektowanie ścian w mocno skontrastowanych kolorach to jedne z najpopularniejszych patentów na uzyskanie efektu optycznego powiększenia łazienki.

Innym sposobem jest poziome rozdzielenie jednokolorowej powierzchni szklanymi dekoracjami w intensywnych barwach.

Ciepło i elegancko

Jak natomiast uzyskać wrażenie przytulnego wnętrza? Można sięgnąć po drewniane dodatki lub po płytki o wyrazistych kolorach i charakterystycznych wzorach. Pastelowa kompozycja z wieżą Eiffla z kolekcji Parisen lub czarne i żółte płytki bazowe w geometryczne wzory z kolekcji Spin marki Opoczno optycznie ocieplą pomieszczenie.

Hitem ostatnich sezonów są szarości oraz biel. Wydawałoby się, że właśnie w przypadku tych tonacji najbardziej można obawiać się znużenia, jednak nic bardziej mylnego! To bardzo eleganckie barwy, które w połączeniu z odpowiednimi dodatkami mogą stworzyć przytulny, a dzięki niektórym strukturom – niemal „aksamitny” klimat w łazience.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
защита двигателя полигон

У нашей компании популярный блог с информацией про make-up.kiev.ua.
http://biceps-ua.com/