Najlepsze Domy
Wnętrze w stylu eko

Wnętrze w stylu eko

Aranżacje wnętrz w stylu eko są proste, ale zarazem efektowne. Do ich wystroju używa się wysokojakościowych materiałów, odznaczających się naturalnym pięknem. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pomogą urządzić wnętrze w ekologicznym stylu.

Aranżacje wnętrz w stylu eko są proste, ale zarazem efektowne. Do ich wystroju używa się wysokojakościowych materiałów, odznaczających się naturalnym pięknem. Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pomogą urządzić wnętrze w ekologicznym stylu.

Ekologia przenika obecnie większość aspektów życia, począwszy od diety, poprzez zasady doboru przedmiotów codziennego użytku, a na sposobie organizowania wszelkich aktywności skończywszy. Niemniej życie w zgodzie z ekologią to znacznie więcej niż starannie skomponowany jadłospis, czy korzystanie z energooszczędnych sprzętów. Ekologiczny styl życia to również dbałość o wnętrza, które za sprawą trafnie dobranych materiałów i elementów dekoracyjnych staną się komfortowe i bardziej przyjazne dla użytkowników.

Kluczem do stworzenia efektownej aranżacji w stylu eko jest umiejętne skomponowanie ze sobą naturalnych materiałów z delikatną i neutralną paletą barw. Chętnie wykorzystywanym współcześnie patentem na eko wnętrze jest harmonijne zestawienie drewna z eksponującymi zewnętrzną roślinność przeszkleniami. Zabieg ten pozwoli nam wprowadzić do domu dużo światła, a zarazem stworzy wystrój wprost zainspirowany naturą.

Co ciekawe, drewno we wnętrzach wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców, m.in. dzięki emitowaniu ujemnych jonów oraz neutralizowaniu niektórych toksycznych substancji obecnych w powietrzu. Drewno posiada także naturalne właściwości regulowania wilgotności powietrza, a także, jak żaden innym materiał, umożliwia kreowanie przytulnej i ciepłej atmosfery. Skłaniając się ku bardziej tradycyjnym rozwiązaniom warto docenić urok prostych form, powstałych z materiałów poddanych minimalnej obróbce, takich jak drewniane ościeżnice, czy progi ułożone z nadmorskich otoczaków. Istotnym aspektem wnętrz eko jest również wyżej wspomniane naturalne światło. W sytuacji, gdy nasz dom nie ma dużych okien, powinniśmy zrezygnować ze zbyt ciężkich rolet, firan oraz zasłon lub też zastąpić je lżejszymi odpowiednikami, pozwalającymi swobodnie przenikać promieniom słonecznym. Sprytnym zabiegiem optycznie powiększającym okno jest pomalowanie framug na biało.

W kwestii wykończenia wewnętrznych ścian domu ciekawą inspiracją dla miłośników ekologii i powinny być farby Bondex, odznaczające się znikomą zawartością lotnych związków organicznych (LZO <1g/I).

Kupując farbę do wnętrz, zazwyczaj zwracamy uwagę tylko na jej kolor. W efekcie najczęściej nabywamy produkty, które – choć zgodnie z dyrektywą UE zawierają maksymalnie 30g lotnych związków organicznych (LZO) w litrze – w rzeczywistości nie są w pełni bezpieczne dla środowiska. Alternatywą są farby marki Bondex tworzone zgodnie ze skandynawską koncepcją „Green Revolution”. Zgodnie z jej założeniami preparaty powinny mieć obniżoną do minimum lub wręcz zerową zawartość szkodliwych LZO. Dzięki temu, tego rodzaju farby, są niemal bezwonne, bardziej przyjazne dla środowiska oraz naszego zdrowia – tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, brand menadżer marki Bondex.

Ponadczasowym rozwiązaniem bez wątpienia jest biel, która pasuje do każdej aranżacji oraz do każdego stylu architektonicznego. Kryjąc ściany białą powłoką malarską z użyciem np. farby Lotos White marki Bondex, będziemy mogli dokonać zmian w aktualnym wystroju, bez konieczności przeprowadzania dodatkowego remontu. Wnętrze eko nie powinno się również obawiać kolorów. Ważne jest, by odznaczały się one w miarę neutralnym odcieniem, który naśladować będzie łagodną paletę barw obecnych w naturze.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://cleansale.kiev.ua

www.cleansale.kiev.ua

врач отоларинголог