Najlepsze Domy
Wnętrze w stylu country chic

Wnętrze w stylu country chic

Choć styl country chic to nowość na rynku wnętrzarskim, posiada już całe grono swoich fanów – w końcu każdy z nas potrzebuje kontaktu z naturą oraz lubi otaczać się elementami wprowadzającymi nas w błogi, sielski nastrój.

Spokojne kolory, postarzane elementy wykończeniowe, stylowe meble z antykwariatu, wiejskie belki na suficie i przepiękna oranżeria… Tymi słowami można opisać aranżacje oparte na konwencji country chic. Stylizacje tego typu są bardzo przytulne, jednak z całą pewnością nie brakuje im elegancji.

Country chic łączy w sobie elementy stylu rustykalnego, modern rustic, country i shabby chic. Podobnie, jak jego poprzednicy nawiązuje do stylu wiejskiego, ceni naturalne materiały wykończeniowe, prezentuje się bardzo sielsko i jest pełen klimatycznego ciepła. Country chic posiada jednak kilka szczególnych cech, dzięki którym wyraźnie wyróżnia się na tle bliskich mu stylów wnętrzarskich, przez co w konsekwencji prezentuje się nie tylko przytulnie, ale i bardzo szykownie. Jednym z elementów aranżacji takich przestrzeni mogą być podłogi  w klasie Country lub Rustical Premium (firmy Kaczkan).

Biel – symbol elegancji

We wnętrzach utrzymanych w stylistyce rustykalnej i country najbardziej urzeka nas bezpretensjonalna prostota, ponadczasowy urok i bliskość natury. Każdy kto marzy o ucieczce z miasta na wieś, może pokusić się o zaaranżowanie swojego domu lub mieszkania właśnie w takiej konwencji, stwarzając przestrzeń idealną do odpoczynku i znalezienia ukojenia w zgiełku codzienności.

Ściany we wnętrzach utrzymanych w sielskim charakterze zwykle malowane są metodą przecierania, dzięki czemu wyglądają na użytkowane od wielu lat. Najpopularniejsze barwy to: kremy, beże, brązy i szarości. Bardziej energiczne akcenty kolorystyczne możemy zauważyć jedynie na dodatkach.

Czytaj także: Eklektyzm w stylu eko. 

Country chic pod tym względem znacznie odbiega od pozostałych stylów, ponieważ dominuje w nim biel. Odcień ten wnosi do aranżacji elegancki wyraz, sprawiając, że wnętrze jest nie tylko bardzo przytulne, ale i pełne szyku. Podłogi w tego typu stylizacjach powinny zostać wykonane z drewna, wprowadzającego do pomieszczenia naturalny akcent. W tej roli sprawdzą się parkiety w klasie Country lub Rustical Premium.

Deski w klasie Country odznaczają się dowolnym układem słojów oraz urozmaiconą kolorystyką z dobrze widocznymi przebarwieniami – również białymi. Klasa ta dopuszcza zdrowe sęki, mniejsze czarne zepsute sęki oraz spękania, nadające podłodze charakteru.

Klasa Rustical Premium obejmuje natomiast deski o urozmaiconej kolorystyce z dowolnym układem słojów, jednak wyklucza występowanie drewna bielastego. Deski te wyróżniają się nieco łagodniejszym rysunkiem, jednak na ich powierzchni nie brakuje małych i średnich sęków oraz niewielkich pęknięć.

Ucieczka na wieś…

Deski w klasie Country i Rustical Premium dostępne są zarówno w wykończeniu barwnymi lakierami UV - Colours of the World, jak i olejami naturalnymi - Colours of the Nature, dlatego w zależności od preferencji, możemy dobrać do stylizacji odpowiednie produkty.

Zwolennicy podłóg lakierowanych wybiorą parkiety Alaska w śnieżnobiałym wybarwieniu, natomiast amatorzy naturalnych rozwiązań, deski pokryte olejem białym – obie podłogi podkreślą elegancki charakter wnętrza. Jeśli chcemy wyeksponować rustykalny charakter aranżacji, postawmy na produkty wykończone lakierem UV Sahara lub jego alternatywą – olejem White Wash.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.220km.com

https://buysteroids.in.ua

газоанализатор