Najlepsze Domy
Wnętrza w stylu urban jungle na topie tej jesieni

Wnętrza w stylu urban jungle na topie tej jesieni

Na fali nadal modnego koloru greenery w jesiennych wnętrzach zagości miejska dżungla. Połączenie zieleni, piaskowych pasteli i złota z motywami roślinnymi, drewnem oraz wikliną to sprawdzony sposób na rozjaśnienie i ożywienie mieszkania. Czym jest styl urban jungle oraz jak wprowadzić go do wnętrza, żeby osiągnąć najlepszy efekt?

Urban jungle stopniowo zyskiwał popularność i powracał co roku w trendach na dany sezon. Tej jesieni i zimy wrócił ze zdwojoną siłą i nie może go już zabraknąć we wnętrzach każdego miłośnika oryginalnych aranżacji.

Miejska dżungla to kawałek dzikiej natury w domowym zaciszu. W stylu urban jungle zawarte są inspiracje odległymi zakątkami afrykańskiej głuszy, motywami florystycznymi i ideą życia w zgodzie z naturą. 

Miejska dżungla – zieleń i roślinność

Na styl ubran jungle składają się przede wszystkim dwa elementy – pełna paleta zieleni oraz roślinne motywy. W tym trendzie na pierwszy plan wychodzi egzotyczna flora – paprocie, kaktusy, sukulenty czy bluszcze ­– którą dekoruje się wnętrze zarówno w formie żywych roślin w doniczkach, jak i wzorów na tkaninach.

Namiastka dżungli w centrum miasta

Styl ubran jungle we wnętrzach można zaaranżować na dwa sposoby.

  • Zaaranżowanie całego wnętrza według stylu urban jungle oraz estetyka tropikalna. W całym pomieszczeniu dominuje motyw dzikiej natury. Ze wzorami roślinnymi, doniczkowymi kwiatami i zieloną kolorystyką kontrastować będą złote i brązowe dodatki oraz naturalne materiały.
  • Pojedyncze akcenty urban jungle w pomieszczeniu. Motyw dżungli występuje tylko w dodatkach – poduszkach dekoracyjnych, kocach, ozdobach, obrazach itd. Całości dopełnia kolorystyka neutralna: piaskowe pastele, szarości czy ponadczasowe połączenie czerni i bieli.   

Z czym łączyć trend urban jungle?

Urban jungle to przykład powrotu do natury dzięki ekologicznym rozwiązaniom i naturalnym materiałom. Dlatego najlepiej łączyć go z:

  • drewnem np. egzotycznym, niemalowanym i o naturalnym wykończeniu;
  • wikliną lub rattanem;
  • naturalnymi tkaninami – lnem lub bawełną;
  • gładkimi tkaninami – jeśli twoim celem jest subtelne zaakcentowanie trendu, zestaw go z jednobarwnymi i jednolitymi tkaninami np. z kolekcji Rustica od Dekoria.pl
  • złotymi, metalowymi detalami np. w postaci świeczników, ramek lub wazonów.

Kolorowe meble jak klocki lego. Zobacz ten pokój ucznia!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://agroxy.com

kinder-style.com.ua

http://farm-pump-ua.com