Najlepsze Domy
Wnętrza w stylu skandynawskim. Inspirujące pomysły na aranżację

Wnętrza w stylu skandynawskim. Inspirujące pomysły na aranżację

Styl skandynawski można w skrócie określić jako przyjazny, naturalny i uniwersalny. Dzięki tym cechom sprawdza się on niemal w każdym wnętrzu.

Styl skandynawski można w skrócie określić jako przyjazny, naturalny i uniwersalny. Dzięki tym cechom sprawdza się on niemal w każdym wnętrzu.
Jak sama nazwa wskazuje styl ten powstał w Skandynawii, w czterech krajach jednocześnie: Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii. Od połowy XX wieku zauważalne były jego wyraźne wpływy w aranżacji wnętrz.

Wśród głównych założeń tego nurtu wymienić można prostotę wzorów, minimalizm, jasne i dobrze oświetlone pomieszczenia – koniecznie naturalnym światłem, funkcjonalność oraz użycie naturalnych materiałów – możliwe jest również wykorzystywanie surowców pochodzących z recyklingu. Jak nietrudno się domyślić, styl ten dobrze oddaje naturę samych Skandynawów, dla których bardzo ważne są ekologia i otaczająca ich natura. Stąd stonowany styl, często minimalizm oraz jasne wnętrza, będące lekarstwem na ciemności za oknem i uciążliwe, długie zimy.

Czytaj także: Wnętrza z kominkiem

Przy urządzaniu wnętrz w stylu skandynawskim najważniejszą zasadą jest ta, aby się dobrze mieszkało. Funkcjonalnie, komfortowo, przytulnie, bezpretensjonalnie i oszczędnie. Ważna jest naturalność połączona z dbałością o piękny detal.

Ogromną rolę w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim odgrywa drewno (materiał naturalny). Stąd obowiązkowe drewniane podłogi i meble oraz drewniane elementy wykończeniowe.

Ważne jest również użycie ekologicznych farb, oczywiście w białych lub jasnych, pastelowych kolorach.

Niewątpliwą zaletą stylu skandynawskiego jest to, iż łatwo dokonywać w nim zmian. Wystarczy wymienić kilka elementów – poduszek, obrazów, szafek – by wnętrze nabrało zupełnie innego oblicza.

Kuchnia w stylu skandynawskim
Urządzając kuchnię w stylu skandynawskim, podobnie jak w przypadku innych wnętrz, powinniśmy zacząć od tego, aby była jasna i dobrze oświetlona naturalnym światłem. Projektując duże, nieosłonięte okno i białe ściany uzyskamy optyczny efekt powiększenia wnętrza. Dzięki temu nawet niewielka kuchnia będzie wydawać się większa.

Projektanci wnętrz kuchni podkreślają, że w stylu skandynawskim bardzo ważna jest wygoda użytkowników oraz spełnienie maksimum ich potrzeb. Co za tym idzie, w kuchni powinny znaleźć się funkcjonalne szafy i kredensy, tak aby wszystko było na wyciągnięcie ręki. Trudno doszukać się zatem skomplikowanych form i zbędnych przedmiotów. Minimalizm w połączeniu z funkcjonalnością widać również w meblach – gładkie fronty i blaty w jasnym kolorze. Swoboda przede wszystkim.

Naturalna łazienka
Nie inaczej jest w łazience. Tu także dominują naturalne materiały i szlachetna prostota. Brak zbędnych mebli i funkcjonalność. Wśród materiałów użytych do wykończenia łazienki królują: drewno, kamień, stal i szkło. Ich naturalna struktura i barwa sprawiają, że dobrze się ze sobą komponują i pięknie wyglądają w każdej łazience.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.velotime.com.ua/product/comanche-sheriff-20/

У нашей фирмы авторитетный веб сайт , он рассказывает про Google Pixel.
Узнайте про интересный сайт со статьями про Гонадотропин https://danabol-in.com