Najlepsze Domy
Wnętrza w różnych stylach. Zobacz i porównaj

Wnętrza w różnych stylach. Zobacz i porównaj

Jedną z ważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przy aranżacji wnętrz jest wybór stylu. Skandynawski, klasyczny czy może nowoczesny? Zobacz kilka przykładów wnętrz w tych stylach.

Jedną z ważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć przy aranżacji wnętrz jest wybór stylu. Skandynawski, klasyczny czy może nowoczesny? Zobacz kilka przykładów wnętrz w tych stylach.

Podczas aranżowania modnego wnętrza, nie ma miejsca na przypadkowe wybory. Od tego, na jakie kolory, wzory, formy, materiały wykończeniowe, meble oraz dodatki zdecydujesz się, będzie zależeć ostateczny styl twojego domu. Warto przemyśleć decyzje, by zaprojektować wnętrze zgodne z obowiązującymi trendami, a jednocześnie na tyle uniwersalne, by nie znudziło się w kolejnym sezonie. Dziś przedstawiamy takie nurty. To przede wszystkim elementy skandynawskie, a także ponadczasowa klasyka oraz nowoczesne rozwiązania – awangarda i gra kontrastów.

Ponadczasowy

Styl klasyczny, w którym zamiast nowoczesnego regału na wysoki połysk znajdziesz antyczną, opierającą się biegowi lat drewnianą komodę, nie musi być ani nudny, ani starodawny. Panująca w nim symetryczna konsekwencja oraz masywność, wyrażona ciężkimi meblami i zdecydowanymi, mocnymi kolorami, tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody. Będą za to działać kojąco, przyciągając domowym ciepłem i przytulnością.

Co znajdziesz w urządzonym klasycznie salonie? Przede wszystkim solidne, drewniane meble, antyczne lub restaurowane, ozdobione rzeźbionymi elementami. To także sofa z wysokim zagłówkiem – skórzana z licznymi pikowaniami, np. typu chesterfield, lub obita materiałem w kratę, koniecznie stojąca na wzorzystym dywanie z motywem kwiatowym.

Wnętrze klasyczne to nierzadko mieszanina elementów dekoracyjnych pochodzących z różnych epok. Będąc wynikiem częstych wizyt w antykwariatach i na targach ze stylowymi starociami, nie stanowią o bałaganie, tworząc niepowtarzalny klimat, który będzie zmieniać się wraz z upływem lat.

Minimalistycznie

Przeciwstawny do stylu klasycznego, jest skandynawski minimalizm. W tego typu wnętrzach dominują jasne kolory, najczęściej biel i jej kremowe odmiany oraz meble wykonane z drewna o ciepłych odcieniach. Nie znajdziesz tu niepotrzebnych drobiazgów i bibelotów, kłócących się z czystością i przejrzystością tej formy wykończenia wnętrza. W domu skandynawskim jest przestrzeń, dzięki czemu wydaje się być większy niż w rzeczywistości.

Jakie meble wybrać, by urządzić się w tym stylu? Przede wszystkim takie, które będą podkreślać zamiłowanie do naturalnych rozwiązań. Mogą to być białe, proste meble na wysoki połysk, złamane grafitowymi lub czarnymi dodatkami, a także dodająca ciepła, niska sofa obita ciemną skórą naturalną. Utrzymany w skandynawskiej stylizacji musi być także stół jadalny, koniecznie wykonany ręcznie z litego drewna orzechowego. Mebel przyciągnie uwagę nie tylko grubym na kilka centymetrów blatem, ale także nietypowymi, złożonymi na ukos nogami wykonanymi ze stali nierdzewnej satynowanej. Harmonijnym dodatkiem będą białe krzesła na subtelnie cienkich, metalowych nogach.

Ekstrawagancki indywidualizm

Kolejnym inspirującym stylem jest awangarda, w której nie znajdziesz masowo wykorzystywanych rozwiązań. W takim wnętrzu dominuje indywidualizm i ekstrawertyzm, a wszystkie meble i dodatki stanowią wyraz odwagi oraz dobrego smaku urządzającego. To gra kolorami, oświetleniem, a także nietypowymi wzorami i kształtami sprawiającymi, że wnętrze zmienia się w prawdziwe dzieło sztuki.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://agroxy.com

https://baly.com.ua

как выгодно вложить деньги