Najlepsze Domy
Wnętrza parterowego domu. Zobacz jak je urządzono

Wnętrza parterowego domu. Zobacz jak je urządzono

Urządzenie wnętrz parterowego domu bywa trudne. Tu więcej uwagi trzeba poświecić na funkcjonalny rozkład pomieszczeń, tak aby na jednej kondygnacji znalazła się strefa dzienna, z której korzystają wszyscy domownicy, jak również strefa nocna zarezerwowana do komfortowego wypoczynku.

Oceania to typowy przykład parterowego domu, które coraz częściej pojawiają się w polskim krajobrazie. Cechuje się niewielkim metrażem – 114 m² i prostą bryłą, pozbawioną zbędnych detali.

Funkcjonalne wnętrze

Strefę dzienna ulokowano tu w lewym skrzydle domu. W jej skład wchodzi przestronny salon połączony z jadalnią i płynnie przechodzący w kuchnię. Dużą zaletą rozkładu pomieszczeń jest fakt, że w razie potrzeby, kuchnię możemy odseparować od salonu za pomocą ściany działowej. Możemy też, jeśli lubimy otwarte przestrzenie całkowicie otworzyć ją na salon i jadalnię.

Prawe skrzydło domu to prywatna strefa domowników – mieszczą się tu trzy wygodne sypialnie. Strefę dzienną i nocną odseparowano od siebie łazienkami, pralnią i korytarzem, dzięki czemu zapewniono komfortowy wypoczynek mieszkańcom.

Czytaj także: Salony z polskich domów.

Kolejne y tego projektu to niewielka spiżarka oraz garderoba, które, szczególnie w małym domu, są niezastąpionymi miejscami do przechowywania.

W minimalistycznym stylu

We wnętrzu dominują biel, czerń i szarość. Najbardziej reprezentacyjne miejsce – salon – urządzony jest bardzo nowocześnie. Utrzymany jest w odcieniach bieli, czerni i szarości. Drewniane meble i podłoga ocieplają wnętrze. Tapeta w czarno-białe paski, interesująco gra przestrzenią wnętrza i dodaje mu dynamiki. Umieszczone na jej tle stare fotografie sprawiają, że dom zyskuje swoją „duszę” i indywidualny charakter.

Jadalnia to najjaśniejszy punkt strefy dziennej. Usytuowana w przeszklonym narożniku „zaprasza” do rodzinnego spędzania czasu. Akcentem kontrastującym są tu nowoczesne elementy wyposażenia – nowoczesne krzesła, czarne i białe lampy.

Kuchnia, tu w wersji otwartej, urządzona jest nowocześnie. Od salonu została oddzielona półwyspem. Dominuje w niej biel i drewno.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
reputation management agencies

https://progressive.ua

Нашел в интернете полезный портал , он описывает в статьях про детские ковры http://fashioncarpet.com.ua