Najlepsze Domy
Wełna pod stopami. Pomysł na efektowny dywan

Wełna pod stopami. Pomysł na efektowny dywan

Wykładziny dywanowe mogą być wykonane z różnego rodzaju włókien o zróżnicowanych właściwościach i parametrach użytkowych. Wśród najbardziej cenionych są wykładziny wełniane, które doskonale łączą naturalność z konkretnymi korzyściami dla domowników.

Wykładziny dywanowe mogą być wykonane z różnego rodzaju włókien o zróżnicowanych właściwościach i parametrach użytkowych. Wśród najbardziej cenionych są wykładziny wełniane, które doskonale łączą naturalność z konkretnymi korzyściami dla domowników.

Dlaczego wełna na podłodze cieszy się uznaniem ekspertów i samych użytkowników opowie Mariusz Staniek, przedstawiciel marki Epic Carpets.

Wełna jest jednym z najstarszych historycznie włókien naturalnych wykorzystywanych przez człowieka. Dzięki swoim charakterystycznym cechom idealnie nadaje się do produkcji wysokiej jakości wyrobów włókienniczych. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzane były już w starożytności. Wełna jest również znanym od wieków, sprawdzonym surowcem wykorzystywanym do produkcji dywanów, a współcześnie również wykładzin dywanowych. Jakie korzyści wykładziny wełniane oferują domownikom i użytkownikom?

Naturalna znaczy funkcjonalna

Istotną zaletą wełny jest duża sprężystość jej włókna. Dzięki temu nie odkształca się ona trwale pod ciężarem mebli i innych przedmiotów. Nie powstają mało estetyczne wgniecenia na wykładzinie – mówi Mariusz Staniek z marki Epic Carpets specjalizującej w sprzedaży wykładzin dywanowych. Należy pamiętać, że wykładziny wełniane są także doskonałym izolatorem ciepła, zapewniają świetną izolację akustyczną i termiczną. Z punktu widzenia bezpieczeństwa istotną zaletą wełny jest jej trudnopalność. Wełna nie pali się otwartym płomieniem. Dla przykładu, pozostawiony na wykładzinie wełnianej niedopałek zgaśnie, lekko tylko nadpalając włókna, które ukruszą się i nie pozwolą na rozprzestrzenienie ognia – dodaje Mariusz Staniek, Epic Carpets.

Bardzo często materiały naturalne kojarzą nam się z czymś nietrwałym, bardziej podatnym na niszczenie. Ekspert marki Epic Carpets podkreśla, że: w przypadku wełny sytuacja przedstawia się diametralnie inaczej. Wełna dzięki swojej gęstości jest odporna na zaplamienia i ścieranie, a wykładziny z niej wykonane legitymują się najwyższymi klasami użytkowymi. Wyjątkowa miękkość, odporność na ścieranie i zabrudzenia sprawiają, że wykładziny wełniane są idealnie nie tylko do wnętrz prywatnych, ale mogą być z powodzeniem stosowane nawet w ciągach komunikacyjnych biur, hoteli i innych obiektach użyteczności publicznej.

Naturalna znaczy zdrowa

Wełna jest antystatyczna i higroskopijna tzn. posiada naturalną zdolność do pochłaniania i oddawania wilgoci. Włókna przyjmują nadmiar wody, a gdy powietrze jest suche zgromadzona wilgoć jest oddawana. Właściwości te wpływają na wytworzenie korzystnego, przyjaznego dla człowieka mikroklimatu w pomieszczeniu, w którym podłoga wykończona jest wykładziną wełnianą.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
make-up.kiev.ua/botoks-resnic.html

www.tmtravel.com.ua