Najlepsze Domy
W królestwie dębowych desek

W królestwie dębowych desek

Lite deski podłogowe cieszą się obecnie dużą popularnością. O ich powodzeniu decyduje głęboko zakorzeniona w polskiej architekturze tradycja ich montowania, duży wybór oraz trwałość materiału.

Podłogi wykonane z litego drewna nadal uchodzą za jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich materiałów wykończeniowych. Należą jednak do produktów z wyższej półki cenowej. Podłogi z desek litych mają grubą warstwę wierzchnią, co umożliwia wielokrotne szlifowanie podłogi po upływie kilku lat użytkowania. Zakup i montaż desek litych jest droższy niż paneli drewnianych, jednak z powodu wspomnianej wytrzymałości cieszą się one największym zainteresowaniem miłośników naturalnych rozwiązań.

Dąb króluje
Na decyzję o wyborze deski wpływa kilka elementów. Pierwszym z nich jest gatunek drewna. Niezmiennie od wielu lat dominuje rodzimy dąb i jesion. Są to gatunki znane zarówno klientom, jak też parkieciarzom. Potwierdzają to słowa Andrzeja Szczegielniaka, współwłaściciela firmy Parkietus Łódź: Ostatnio najbardziej popularny gatunek to nasz dąb. Dlaczego? Sądzę, że niewielka wiedza lub nawet jej brak, o gatunkach drewna egzotycznego sprawił, że sprzedawane i montowane były różne, czasem „bardzo egzotyczne”, nieznane gatunki. Następstwem tego stały się reklamacje – drewno w naszych warunkach było i jest niestabilne, następowały duże odbarwienia, pęknięcia i rozwarstwienia. W wyniku tych przygód następuje powrót do drewna sprawdzonego i najbardziej cenionego w naszym kraju – dębu.

Możliwości wykańczania
Deski oferowane przez producentów mają bardzo różnorodne wykończenie. Część z nich posiada w asortymencie deski surowe, dzięki czemu każdy samodzielnie może podjąć decyzję o rodzaju ich wykończenia. Większość wytwórców proponuje deski fabrycznie lakierowane lub olejowane.

Zobacz także: Dom z drewna – nowoczesny i ekologiczny

O zaletach tych produktów mówi Jerzy Pawłowski, prezes firmy Meranti: Duże zainteresowanie wynika z tego, że są to deski już wykończone i klient w momencie zakupu widzi efekt końcowy. Poza tym po ułożeniu desek, posadzkę można od razu eksploatować. Czas montażu i wykonanie jest krótki. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
купить анаболики в украине

https://pillsbank.net

искривление перегородки носа