Najlepsze Domy
Urządzamy kuchnie w rustykalnym stylu

Urządzamy kuchnie w rustykalnym stylu

W jakim stylu urządzić kuchnię? Podstawową zasadą jest kierowanie się gustem i preferencjami domowników. Do wyboru mamy wiele możliwości, w każdej jednak znajduje się coś pięknego i urzekającego. Dziś przedstawimy Wam kuchnię w stylu rustykalnym. Mogłoby się wydawać, że nowoczesność, wygoda i minimalizm wyparły ten styl do lamusa, jednak nadal cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Jak urządzić kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnia rustykalna to kuchnia ciepła i przytulna. Charakteryzuje się prostotą i nawiązuje do natury. Jest piękna i zarazem funkcjonalna. W przeciwieństwie to kuchni w stylu skandynawskim – tutaj, dość ważną rolę odgrywają dodatki i... nie trzeba ograniczać ich ilości.

Ściany i meble
Jeżeli chodzi o ściany – najlepiej sprawdzają się jasne pastelowe barwy. Kuchnia rustykalna lubi też ściany wyłożone drewnem lub kamieniem – co podkreśla jej bliskość z naturą.

Meble – najlepiej gdy będą wykonane z drewna. Naturalny charakter, ciężkie szafki, stary kredens – takie meble w kuchni rustykalnej to podstawa. Idealnym dopełnieniem byłby również stary kaflowy piec, który jeszcze bardziej podkreśliłby ten wiejski styl.

Ważnym elementem jest również duży drewniany stół z krzesłami, przy którym domownicy wspólnie spożywają posiłki. Wszystkie meble powinny posiadać ślady użytkowania, mieć przetarcia i wyglądać na stare.

Charakterystyczne dodatki

Jeżeli chodzi o dodatki – tutaj mamy ogromne pole do popisu. Nie musimy ograniczać się do jednego wzoru czy koloru – kuchnia rustykalna uwielbia dodatki! Najlepiej, gdy wszelkie akcesoria mają etniczne, barwne wzory i nawiązują do stylu wiejskiego.

Wiszące patelnie, rondle na ścianie dodają charakteru kuchniom rustykalnym, podkreślając w ten sposób ich prostotę. Istotną rolę będą odgrywać stare naczynia, wiklinowe kosze czy ceramiczne dzbanki zdobione tradycyjnymi, ludowymi wzorami. Dodatkowo – bukiety polnych kwiatów, zasuszone zioła, różne figurki – nie ma ograniczeń.

Kuchnia rustykalna lubi kolorowe narzuty, lampy naftowe i lniane lub bawełniane zasłony. Dodatki powinny nawiązywać do swojskiej wsi – aby idealnie komponowały się ze starymi meblami.

  • roksana,

    Mi się wydaje, że ten styl nigdy nieprzestanie byc modny, to prawda, taka kuchnia zawsze jest miła i przytulna. Wiem o tym doskonale bo swoją tak urządziłam i jestem bardzo z niej zadowolona. Tak w ogóle to uwielbiam ten styl i zawsze chętnie kupuje rzeczy, które pasuja mi do kuchni, tak też było i kilka dni temu. Znalazłam na kuchnianawidelcu.pl piękne metalowe pojemniki zaraz kupiłam na cukier, kawę i ciasteczka. Mam je już w domu i naprawdę wyglądają pieknie i idealnie mi pasują.
http://progressive.ua

progressive.ua

http://baden-medservice.com