Najlepsze Domy
Urządzamy jadalnię

Urządzamy jadalnię

Kilka prostych trików i wskazówek w znaczący sposób może odmienić jadalnię – szczególnie, jeśli nie mamy osobnego pomieszczenia, a stanowi ona wydzieloną część salonu bądź kuchni.

Kuchnia to dla wielu osób serce każdego domu. Niemniej ważną funkcję pełni również jadalnia,
w której spotykają się wszyscy domownicy, aby wspólnie spędzać czas podczas posiłków. Sprawdź, na co zdaniem ekspertów Salonów Agata warto zwracać uwagę planując tę część mieszkania czy domu.
Funkcjonalność i aranżacja jadalni są szczególnie ważne dla osób ceniących sobie rodzinne chwile.

Na styku kuchni i salonu

Bardzo często, szczególnie w nowym budownictwie, salon jest połączony z aneksem kuchennym. Takie rozmieszczenie pomieszczeń często determinuje miejsce, w którym znajduje się stół jadalniany.

Nawet przy niewielkim metrażu mieszkania warto wydzielić przestrzeń przeznaczoną do spożywania posiłków. Jeśli jadalnia znajduje się na styku kuchni i salonu, powinniśmy zaaranżować ją tak, aby łączyła w sobie elementy obu pomieszczeń. Dobrym trikiem jest umieszczenie pod stołem dywanu, który łamie konwencję – radzi Natalia Nowak, ekspert Salonów Agata ds. aranżacji wnętrz.

Połączenie kuchni i salonu ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Jednak bez względu na to, jaki jest układ naszego mieszkania, jadalnia jest ważnym miejscem spotkań rodzinnych i powinniśmy zatroszczyć się o to, aby była przyjazna i odpowiadała potrzebom domowników.

Funkcjonalność to podstawa

Co sprawia, że jadalnia jest funkcjonalna? Przede wszystkim rozmieszczenie mebli i ich wielofunkcyjność. Stół powinien zajmować miejsce centralne, aby domownicy i goście mieli do niego swobodny dostęp. Jego wielkość trzeba dostosować do potrzeb całej rodziny. Stół nie może być ani zbyt duży - żeby nie utrudniał swobodnego poruszania się po jadalni, ani zbyt mały - wspólne posiłki nie powinny upływać w ścisku i niewygodzie. Krzesła to dopełnienie całości. Mogą być oryginalne, ale nie powinny dominować w aranżacji.

W przypadku stołów prostokątnych i kwadratowych odległość między stołem a ścianą i pozostałymi meblami powinna wynosić 80 cm. Łukowy profil stołów owalnych i okrągłych pozwala zmniejszyć ten dystans do 60 cm przy zachowaniu odpowiedniego komfortu użytkowania – dodaje Natalia Nowak.

Okrągły stół wymaga zdecydowanie więcej przestrzeni, dlatego w mniejszych mieszkaniach lepiej sprawdzą się stoły prostokątne bądź kwadratowe.

 

 

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.best-cooler.reviews

adulttorrent.org/search/Mia Malkova

https://kompozit.ua