Najlepsze Domy
Szary, biały... po prostu nowoczesny salon

Szary, biały... po prostu nowoczesny salon

Wnętrze utrzymane w różnych odcieniach szarości i bieli, wbrew pozorom, wcale nie sprawia wrażenia nudy i monotonii. Pozwala na ponadczasowe urządzenie poszczególnych pomieszczeń i „ubarwienie” ich wyrazistymi dodatkami.

Centralny i najbardziej reprezentacyjny w całym domu salon wyróżnia się niezwykłą elegancją. Bardzo jasna tonacja kolorystyczna drewnianej podłogi doskonale komponuje się z białym kolorem ścian. Konsekwencja w realizacji całej koncepcji jest tu widoczna na każdym kroku: białe ściany, szare żaluzje i zasłony. Interesująco prezentuje się również otoczenie kominka, w postaci ściany wykończonej stiukiem imitującym szaro-biały marmur. Sam kominek i miejsce do przechowywania drewna wyraziście podkreślono czarną barwą.

W salonie zaproponowano także „surowe” elementy wyposażenia: narożnik, krzesła i stół, które z pewnością spodobają się miłośnikom prostych i nowoczesnych rozwiązań. Całość dopełniają lampy, bardzo dekoracyjne, ale nie krzykliwe. Architekt w tym wnętrzu przełamał różne odcienie bieli i czerni zielonymi dodatkami: fototapetą na niewielkiej ścianie i utrzymanym w podobnej kolorystyce dywanem.

Kuchnia - piękna i praktyczna 

Równie interesująco wygląda kuchnia z wyspą i jadalnia. Tu kolorystyka ścian i mebli została utrzymana w konwencji biało-czarnej. Również stylistyka wyposażenia jest bardzo nowoczesna, bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Dzięki tym zabiegom kuchnia jest bardzo elegancka i zarazem praktyczna – komfortowa w użytkowaniu i łatwa do posprzątania. Bardzo funkcjonalny zabieg – zastosowanie zasłony pomiędzy jadalnią i salonem – pozwala na łączenie i dzielenie tych pomieszczeń bez budowy dodatkowych ścianek.

Ukryte drzwi, dywanowe schody

Jedną z bardziej reprezentacyjnych stref mieszkania jest też hol. Dekor z jasnego drewna zaproponowany na podłodze pojawia się również na ścianach, co wbrew pozorom wcale nie przypomina „ciężkiej boazerii” a wręcz, dzięki świetlistym barwom, ciekawie rozświetla pomieszczenie. Na uwagę zasługują tu tzw. „ukryte” drzwi do pokoju.


Elementem dekoracyjnym są tu też schody dywanowe – w ciemnoszarej kolorystyce ze szklaną balustradą – wydają się lewitować nad wnętrzem. Ściana wzdłuż schodów – wykończona asymetrycznie ułożonymi panelami ściennymi z dodatkowym doświetlaniem – dopełnia całość.

Prezentowane wnętrze to propozycja urządzenia nowoczesnego domu o ponad dwustumetrowej powierzchni użytkowej. 

Projekt: Aksamit 2

autor: arch. Tomasz Sobieszuk

Wykonano: Biuro Projektów MTM Styl

 

 

  • Iza,

    witam, na scianie polozone sa plytki betonowe czy co to jest i gdzie mozna kupic?
  • Maria S.,

    Dzięki za polecenie. To travertino wygląda bardzo spoko. Szukałam właśnie czegoś, co nie będzie tak drogie, jak np. beton i nie będzie trzeba ogromnego remontu robić...
  • Eltin,

    Przez długi czas mieliśmy na każdej ścianie mieszkania biały kolor. Znudziło nam się trochę i chcieliśmy poszaleć. Niestety, ściany nie są proste (kamienica), a nie chcieliśmy szpachlować, ani też układać cegiełek, które są passe... Mamy na ścianie w przedpokoju i salonie Travertino - www.e-travertino.com i wygląda to naprawdę świetnie. W pozostałych pokojach poszaleliśmy z panelami drewnianymi i ostrymi kolorami.
www.chemtest.com.ua/nastolnie_vesi

у нас velomarket.org.ua

горный велосипед