Najlepsze Domy
Szara kuchnia. Zobacz pomysły na zastosowanie betonu

Szara kuchnia. Zobacz pomysły na zastosowanie betonu

Betonowe powierzchnie stały się w ostatnich latach niezwykle modne. Doskonale wpisują się również we współczesne trendy urządzania kuchni. Beton architektoniczny bardzo dobrze komponuje się z bielą, czernią i naturalnym drewnem, które cieszą się największym powodzeniem w kuchni.

Betonowe powierzchnie stały się w ostatnich latach niezwykle modne. Doskonale wpisują się również we współczesne trendy urządzania kuchni. Beton architektoniczny bardzo dobrze komponuje się z bielą, czernią i naturalnym drewnem, które cieszą się największym powodzeniem w kuchni.

Beton doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Dobrze zaprezentuje się w minimalistycznym wnętrzu wypełnionym czarną lub białą zabudową, jak również tam, gdzie dominują żywe kolory. Może być tłem dla innych barw i struktur, ale możemy go też uczynić „głównym bohaterem” wnętrza.

Do wyboru do koloru...

Beton możemy zastosować zarówno na powierzchni ścian, podłodze, jak również... blatach czy meblach. Występuje on obecnie w różnorodnych formach. Możemy zamontować płyty betonowe, tynk i farbę betonową lub też najnowsze odkrycie wnętrzarskie – mirkocementy (zwane też mikrobetonami).

Popularne płyty betonowe występują w wielu formatach i rodzajach: z ozdobnymi otworami i fazą na brzegach, gładkie lub z fakturą.

Innym rozwiązaniem są tynki strukturalne lub farby imitujące beton. są to produkty bardziej ekonomiczne, ponieważ możemy je zastosować sami. Przy ich użyciu można wykreować niezwykłe, indywidualne rozwiązania.

Modny mikrobeton

Stosunkowo największe możliwości dają mikrobetony, które z powodzeniem mogą być też stosowane na ścianach, sufitach, powierzchniach mebli i stałych elementach zabudowy. Materiał ten sprawdzi się na bardzo różnych podłożach: m. in. betonie, drewnie i materiałach drewnopochodnych, metalu, płytkach ceramicznych, płytach gipsowo-kartonowych.

Ponieważ rekomendowane jest jego nakładanie w cienkich 2-3 milimetrowych warstwach, nadaje się do renowacji już istniejących powierzchni, nie zabiera przestrzeni w trudno dostępnych miejscach, nie powoduje też powstawania niekorzystnych różnic w poziomie podłóg w poszczególnych pomieszczeniach.

Ponadto, jest to materiał bardzo odporny – unikalna fuzja mikrobetonu i polimerów daje trwałe, efektowne, odporne na zabrudzenia powierzchnie. Połączenie szerokiej gamy kolorystycznej z możliwością ręcznego nadawania bardzo różnorodnych, niepowtarzalnych faktur sprawia, że to potężne narzędzie w ręku kreatywnego projektanta czy architekta wnętrz.

Beton w każdym wnętrzu będzie prezentował się wyjątkowo. Jego zastosowanie w kuchni to także gwarancja nieszablonowego efektu, podkreślającego stylistykę wnętrza i jego awangardową aranżację.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
facebook advertisement

zaraz.org.ua

http://www.baden-medservice.ru/