Najlepsze Domy
Sposób na nowoczesne mieszkanie w starej kamienicy

Sposób na nowoczesne mieszkanie w starej kamienicy

Ściana z cegły, wysokie wnętrza, piec kaflowy czy metalowe schody. Te z pozoru nieatrakcyjne elementy wystroju starego wnętrza można z powodzeniem przekształcić na atut i stworzyć mieszkanie w nowoczesnym stylu. W jaki sposób zaaranżować niekiedy wiekowe wnętrze, by było funkcjonalne i emanowało współczesnością?

Ściana z cegły, wysokie wnętrza, piec kaflowy czy metalowe schody. Te z pozoru nieatrakcyjne elementy wystroju starego wnętrza można z powodzeniem przekształcić na atut i stworzyć mieszkanie w nowoczesnym stylu. W jaki sposób zaaranżować niekiedy wiekowe wnętrze, by było funkcjonalne i emanowało współczesnością?

Mieszkanie w kamienicy to nie tylko miejsce dla osób, które uwielbiają styl retro lub vintage. W tego typu pomieszczeniach można również postawić na nowoczesność. Wystarczy odpowiednio zaakcentować walory dawnej architektury i przenieść je na współczesny grunt – komentuje Monika Szczęsny z firmy Komandor. – Modne kolory, odrestaurowana cegła czy nowoczesne meble dostosowane do wymiarów lokum to rozwiązania, które „odświeżą” wnętrze i wpłyną na całokształt wystroju mieszkania – dodaje.

Od czego zacząć? Na początek warto zastanowić się, jak odpowiednio zagospodarować przestrzeń.

Wiele możliwości

Wysokie ściany to domena mieszkań w kamienicy. Dlatego wnętrza te najczęściej kojarzone są z chłodnym i nieprzytulnym pomieszczeniem. W rzeczywistości jednak trzy, a niekiedy cztery metry wysokości dają wiele aranżacyjnych możliwości, a „dodatkową” przestrzeń można funkcjonalnie wykorzystać.

W przeciwieństwie do nowego budownictwa, kamienica to idealne miejsce na wydzielenie np. w salonie antresoli, czyli półpiętra, na którym można urządzić romantyczną sypialnię, funkcjonalne biuro czy przytulny pokój dla dziecka. W ten sposób domownicy zyskują bardzo praktyczny „kąt” oraz niepowtarzalny charakter wnętrza. Dzięki antresoli można oddzielić pomieszczenia o różnych funkcjach, np. pokój dzienny od miejsca pracy, tym samym nie wprowadzając zamieszania w ogólnej stylistyce mieszkania.

Dodatkowo schody np. ze stali nierdzewnej z ozdobną balustradą czy minimalistyczne szklane stopnie prowadzące na półpiętro urozmaicą wnętrze nadając mu nowoczesnego wyrazu. W przypadku małych mieszkań warto zastosować schody kręte, które znacząco zaoszczędzą miejsce w pomieszczeniu.

Dopasowane meble

Urządzając mieszkanie w kamienicy należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji w poszczególnych elementach aranżacji. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na wybór mebli, które będą komponowały się z wysokimi pomieszczeniami.

W aranżacji mieszkania o wysokich sufitach, zbyt niskie meble mogą spowodować utratę harmonii, a szafa może się nieregularnie „odcinać” na tle pustej powierzchni. Dlatego też warto wykorzystać taką powierzchnię i postawić na pojemne szafy wnękowe wykorzystujące cały obszar ściany, od sufitu aż do podłogi. W ten sposób, niepraktyczne do tej pory, najwyższe partie pomieszczenia stają się funkcjonalnym miejscem do przechowywania wielu rzeczy – komentuje Monika Szczęsny z firmy Komandor. – Jeśli mieszkanie sięga nawet do 3,5 metra wysokości to warto postawić na meble na wymiar o podobnej kolorystyce co ściana, dzięki czemu „zatrze się” granice pomiędzy nimi wprowadzając do wnętrza ład i porządek – dodaje.

Piec kaflowy

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://steroid-pharm.com

https://pillsbank.net

зимняя обувь для мальчика