Najlepsze Domy
Ściany działowe. Zobacz 15 pomysłów na ich praktyczne zastosowanie

Ściany działowe. Zobacz 15 pomysłów na ich praktyczne zastosowanie

Osoby ceniące sobie estetyczne i wielofunkcyjne rozwiązania polubią ścianki g-k ze względu na ich możliwości aranżacyjne – są one bowiem idealnym materiałem na kształtowanie wszelkich skosów, półek i schowków.

Ściany działowe - pełne i częściowe  można wykonać w systemie suchej zabudowy, tj. w konstrukcji na stelażu z profili metalowych, wypełnionej wełną mineralną i obłożonej obustronnie płytą gipsowo-kartonową lub gipsowo-włóknową. Czasami mogą być zwykłą przegrodą, ale umiejętnie zaprojektowane i wykorzystane stają się także elementem dekoracji, czasami nawet najbardziej wyeksponowanym w całym wnętrzu.

Takie metalowe ścianki szkieletowe umożliwiają praktycznie nieograniczone możliwości projektowania powierzchni pomieszczeń.

Zobacz także: Jak urządzić się na poddaszu. Porady architektów

Powstają szybko i łatwo je zdemontować po to, aby na nowo rozplanować układ mieszkania czy domu, w zależności od nowych potrzeb mieszkańców, czy powiększającej się rodziny. Prawidłowo wykonane z zastosowaniem izolacyjnej taśmy akustycznej pod profilami, dają ochronę przed hałasem niejednokrotnie lepszą niż masywne ściany działowe.

Charakteryzują się też wysoką izolacyjnością cieplną. Ponadto, mogą stanowić przegrodę większej przestrzeni, np. w postaci ścianki podzielonej na półki, fragment niskiej zabudowy oddzielającej kuchnię od salonu.

Możliwe jest też ukształtowanie ich w formie łuku czy półkola i stworzenie w ten sposób ciekawej aranżacji wnętrza. W podobny sposób możemy uzyskać ściany boczne szafy wnękowej. Możliwości zastosowania ścianki szkieletowej ogranicza jedynie wyobraźnia inwestora.

Dzielimy się tylko częścią pomysłów na atrakcyjnie zaaranżowanie przestrzeni przy użyciu ścian działowych.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
agroxy.com

xn--e1agzba9f.com

В интеренете нашел классный сайт с информацией про Оксандролон купить www.farm-pump-ua.com