Najlepsze Domy
Ściany działowe. 20 pomysłów na łączenie i dzielenie pomieszczeń

Ściany działowe. 20 pomysłów na łączenie i dzielenie pomieszczeń

Łączenie lub dzielenie przestrzeni mieszkalnej to wyzwanie dla każdego projektanta wnętrz. Przestrzeń możemy organizować przez większą lub mniejszą liczbę ścianek działowych, zróżnicowane wysokości pomieszczeń, żaluzje, rozsuwane ściany lub drzwi.

Łączenie lub dzielenie przestrzeni mieszkalnej to wyzwanie dla każdego projektanta wnętrz. Przestrzeń możemy organizować przez większą lub mniejszą liczbę ścianek działowych, zróżnicowane wysokości pomieszczeń, żaluzje, rozsuwane ściany lub drzwi.

Ostatnio popularne są przestrzenie otwarte, które łączą pomieszczenia, dają poczucie swobody i są funkcjonalne. Najczęściej stosuje się połączenie pokoju dziennego (salonu) i kuchni. Innym przykładem jest łączenie sypialni i łazienki. W przestrzeni otwartej możemy też wyznaczyć poszczególne, funkcjonalne strefy – chociażby poprzez zastosowanie innej kolorystyki ścian lub różne nawierzchnie podłogi.

Jednak nawet w otwartej przestrzeni znajdzie się coś, co chcemy ukryć lub zasłonić, np. kuchenkę z widocznymi garnkami, płaszcze wiszące w przedpokoju czy toaletę widoczną z sypialni. W takich sytuacjach podzielenie przestrzeni staje się niezbędne. Nie zawsze konieczne jest w takich sytuacjach stawianie ścianek działowych.

Na pograniczu kuchni i salonu możemy postawić bar, który będzie częściowo dzielił przestrzeń, jak też zasłaniał elementy, które chcemy ukryć. Innym rozwiązaniem, będącym receptą na czasowe uciążliwości otwartych pomieszczeń są przesuwane drzwi i ruchome ścianki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza.

 • Tomasz ,

  Takie ściany świetnie się sprawdzają, sami zainwestowaliśmy właśnie po przychylnych opiniach w sowan swg 120. Sprawdzają się znakomicie!
 • Tamara,

  Po urodzeniu drugiego dziecka, nie było żadnej opcji na stworzenie następnego pokoju w domu. Nie chcieliśmy też ograniczać powierzchni. Ważne jednak było dla mnie, by dziecko było jak najbliżej, Zdecydowaliśmy się ściany składane akustyczne. Znaleźliśmy firmę Sowan i wybraliśmy jedną z polecanych ścian (swg 120). Według obsługi to super opcja, stwierdziliśmy, że zaufamy ;) nie żałujemy jest znakomita. Funkcjonalna, wygląda dobrze ;)
 • Majsterkaola,

  Ściany składane to super opcja, sam taką stosuję w domu ;) Mam z firmy sowan swg 120, kupioną jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolona ;). Są solidne, i fajnie się prezentują ;)
 • Janusz,

  Ja również mam ścianę swg 120 - super sprawa ;) Wygodne, ładnie wygląda, jest taka odmiana w domu jak się ją składa i rozkłada ;)
 • Biznes,

  Super sprawą są takie ściany działowe, przesuwne, składane itp!. Prowadzę sale pod wynajem na konferencje i dzięki własnie takim rozwiązaniom mogę manewrować ilością osób w sali itp ;). Używam tych ścian: sowan.pl/produkty/sciany-akustyczne/skladane-sciany-akustyczne/sowan-swg-120/ bo w dodatku są akustyczne, dobrze wyglądają
 • BartBartosz,

  Genialny pomysł z tymi ściankami działowymi. Dzięki temu w swoim mieszkaniu zamiast jednego pomieszczenia mam dwa i mogę to wszystko lepiej zagospodarować. Po opiniach zasięgniętych w internecie też zdecydowałem się na firmę Sowan. Super sprawdza mi się ta ścianka od nich, oprócz tego że jest naprawdę solidnie wykonana i bardzo fajnie się prezentuje to jeszcze super wycisza. Daje a
 • riczska,

  widzę że nie tylko ja jestem "fanką" firmy Sowan :) u mnie co prawda jest akustyczna ściana przesuwna, dokładnie swg 120 ale to dlatego, że musiałam oddzielić sypialnie od kuchni. nikt chyba nie chciałby spać "w kuchni" albo słuchać jak mąż myje naczynia :D z kolei Sowan zaproponował mi te akustyczna sciane ktora naprawde jest bardzo wyciszona i moge polecic ja kazdemu
 • Marcin,

  bardzo bym chciał wiedzieć z jakiego materiału jest ta ścianka czy to jest szkoło czy pleksi i w jaki sposób jest montowana
 • Max,

  Bardzo ciekawe pomysły. Niestety mało wykonawców w Polsce, którzy podejmują się zlecenia na ściany przesuwne - z materiałem i całym wykończeniem. Jedyny o którym słyszałem, to Sowan.
 • Owca,

  @Roczkowa - dzięki za polecenie Sowana. Właśnie jesteśmy po remoncie (drugie dziecko już blisko) i chcieliśmy w jakiś sposób wydzielić dla niego przestrzeń. Skorzystaliśmy ze ścian przesuwnych, o których piszesz i właśnie będzie pośrednio dzielić z nami sypialnię, ale we własnym małym pokoiku.
 • Roczkowa,

  Po urodzeniu trzeciego dziecka, nie było możliwości na dodanie kolejnego pokoju do istniejącego już domu. Nie chciałam także ograniczać powierzchni, bądź co bądź - dużej sypialni, na zawsze. Ważne jednak było dla mnie, aby dziecko było dość blisko, ale jednak nie w tym samy łóżku ze mną i mężem. Zdecydowaliśmy się na mobilne ściany działowe. Jako pierwszych znaleźliśmy firmę Sowan (nawet niedaleko od nas), i wybraliśmy jedną z polecanych ścian (coś tam coś tam 120). Według Panów, był to dość \"nowatorki\" pomysł aby tak przedzielić sypialnie, ale nie narzekali :D Ściana jest wygłuszająca, cicha w codziennym użytkowaniu, a struktura jest dość przyjemna.
adulttorrent.org/details/okasare_yuusha_v_donna_ni_level_wo_agete_mo_sugu_shasei_shichau_boku_no_ochinchi

https://botoxclub.com.ua

www.profshina.kiev.ua