REKLAMA
W ostatnim czasie bardzo modne są sypialnie nowoczesne, urządzone w minimalistycznym, jasnym stylu. Fot. Z500

W ostatnim czasie bardzo modne są sypialnie nowoczesne, urządzone w minimalistycznym, jasnym stylu. Fot. Z500

Różne oblicza sypialni

  • Autor: Wojciech Napora
  • 03 lip 2017 11:26 (aktualizacja: 03 lip 2017 12:39)

Właściciele domów, zwłaszcza tych dużych, mają tez spore pole do popisu jeżeli chodzi o wybór lokalizacji sypialni. Na ogół na sypialnię przeznacza się jeden z pokoi na poddaszu lub piętrze. Dobrze, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca.

W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko. Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnią jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku. O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem.

Czytaj także: Zadbaj o zdrowy sen w swojej sypialni

Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy pomysłowo wykorzystać. Możemy ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd.
Warto również przemyśleć kolorystykę i styl, w którym urządzimy sypialnię. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Jedni dobrze czuja się w jasnych, neutralnych kolorach (bielach i beżach), inni zaś w czerwieniach i bardziej odważnych barwach. Warto jedynie ostrożnie komponować kompozycje złożone z kliku kolorów.

Wybór stylistyki sypialni również będzie kwestią gustu. Miłośnicy przytulnej, sielskiej atmosfery mogą urządzić sypialnię w stylu rustykalnym, zwolennikom minimalizmu spodoba się styl industrialny czy skandynawski.


SŁOWA KLUCZOWE


Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!