Najlepsze Domy
Poznaj 2 topowe trendy w urządzaniu wnętrz

Poznaj 2 topowe trendy w urządzaniu wnętrz

Trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrz bez dodatku drewna. Znajdzie się dla niego miejsce w każdym stylu wnętrzarskim − od rustykalnego po nowoczesny i industrialny. Fot. Franc Gardiner
Trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrz bez dodatku drewna. Znajdzie się dla niego miejsce w każdym stylu wnętrzarskim − od rustykalnego po nowoczesny i industrialny. Fot. Franc Gardiner
Znamy już pierwsze zapowiedzi trendów wnętrzarskich na nadchodzący rok. Jednym z nich jest drewno. Choć nigdy nie wychodzi z mody, możemy go użyć w niestandardowy sposób. Dzięki temu uda się stworzyć we wnętrzu przytulny, harmonijny klimat, bliżej natury.

Trudno wyobrazić sobie aranżację wnętrz bez dodatku drewna. Znajdzie się dla niego miejsce w każdym stylu wnętrzarskim − od rustykalnego po nowoczesny i industrialny.

Naturalne drewno ma magiczne właściwości – jest uniwersalne, nadaje szlachetny i elegancki charakter, a jednocześnie ociepla i pomaga nadać wnętrzu wyjątkowy charakter. Z powodzeniem możemy wykorzystać je nie tylko na drzwiach, podłogach i meblach, ale również w mniej standardowy sposób − na ścianie i suficie, żaluzjach okiennych, czy oświetleniu.

Na ścianie czy na oknie?

Boazeria, która królowała w polskich domach w latach 70. i 80. ubiegłego wieku, znów wraca do łask. Starą boazerię można odświeżyć przy pomocy wosku lub koloryzującego impregnatu do drewna.

Aby uniknąć przytłaczającego efektu drewnianymi panelami można wyłożyć tylko połowę ściany − i to układając je w poziomie. Dzięki temu optycznie poszerzymy przestrzeń. Resztę ściany można pokryć jasną farbą, wtedy uda nam się uzyskać jasne i przytulne wnętrze.

A może oprawa okna w stylu retro? Jeśli chcemy nadać nowoczesnym plastikowym oknom trochę staroświeckiego szyku, wystarczy postawić na rolety z elementami drewna lub niezwykle stylową żaluzję drewnianą.

Żaluzja drewniana to ponadczasowa elegancja. Konstrukcja pozwala na precyzyjne operowanie stopniem nasłonecznienia, a szlachetny materiał jakim jest drewno tworzy przytulny i nastrojowy klimat we wnętrzu. Na rynku znajdziemy żaluzje drewniane barwione lub w kolorach różnych gatunków drewna np. dębu, sosny lub wiśni − mówi Leszek Jarema, ekspert z firmy Franc Gardiner, producenta osłon okiennych.

Drewniane akcenty

Drewniane oprawy oświetleniowe mogą być ciekawą alternatywą dla oświetlenia z metalu lub tworzyw sztucznych. Może to być model drewnianej lampy stojącej w minimalistycznym stylu mid- century modern lub tradycyjne japońskie lampiony shoji wykonane z papieru i drewna.

Jeśli chcemy wprowadzić drewno do wnętrza w oszczędny sposób postawmy na rękodzieło i wybrane dodatki np. ramki, misy, wazony lub osłonki na doniczki. W sklepach znajdziemy ich mnóstwo w dowolnym stylu.

Drewniane wnętrza z powodzeniem uzupełnimy szkłem, wełną, ale i cegłą lub betonem. I rzecz jasna zielenią, która stworzy z drewnem upragniony klimat Zen. Mogą to być paprocie, orchidee lub efektowne bonsai.

Rodzaje drewna, jak je łączyć?

Jodła kanadyjska, orzech, a może dąb i sosna? Drewno egzotyczne lub lokalne? Drewno ma unikatową fakturę. Nie ma dwóch takich samych fragmentów drewna. Różni je odcień lub rysunek słojów.

Jeśli mamy w domu różne elementy wykonane z drewna − podłogi, meble, schody lub drzwi, kilka wskazówek może ułatwić połączenie ich w spójną i stylową całość. Po pierwsze starajmy się dobierać drewno o podobnej tonacji kolorystycznej, ciepłej lub chłodnej.

Mieszajmy drewno z barwnymi dodatkami. Stół i drewniany parkiet ożywi kolorowy dywan. I na koniec patent, który zawsze się sprawdza − różne kolory i gatunki drewna najlepiej łączy dodatek bieli. To idealne połączenie, dzięki któremu można stworzyć harmonijną wyciszającą przestrzeń. Wystarczy spojrzeć na wnętrza w stylu skandynawskim lub w stylu japońskim.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
дапоксетин киев

showroom-kiev.com.ua

http://steroid-pharm.com