Najlepsze Domy
Postaw na czarny kolor w łazience

Postaw na czarny kolor w łazience

Nie zawsze standardowe rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. Czasem, żeby stworzyć wyjątkowe wnętrze, potrzebna jest odwaga i przełamanie stereotypów. Kolor czarny, tylko pozornie ryzykowny, może być wspaniałym narzędziem przy tworzeniu łazienkowej aranżacji. Umiejętnie użyty, pozwoli urządzić łazienkę z klasą.

Czarny kolor ma ogromny potencjał. Kojarzony głównie z zimnymi, męskimi łazienkami w stylu industrialnym, może również stworzyć niezwykle szykowne, wręcz wyrafinowane, wnętrze. Czerń w łazience może nas prawdziwie zaskoczyć i stworzyć efekt, o którym wcześniej nawet nam się nie śniło.

Czy kolor czarny we wnętrzach to propozycja tylko dla odważnych? Wszystko zależy od tego, jak wiele powierzchni zajmie i z czym zostanie zestawiony. Warto dać mu szansę, bo ma charakter i jeśli się na niego zdecydujemy, efekty mogą być spektakularne. Ilość ciemnej barwy możemy naturalnie dawkować w zależności od naszych preferencji i wrażenia, jakie chcemy uzyskać.

Modernizm w wersji black

Ciekawą propozycją łazienki z wykorzystaniem koloru czarnego może być wnętrze modernistyczne. W lubiącym proste formy stylu dobrze wyglądać będą idealnie gładkie, połyskujące płytki z kolekcji Simple Art marki Cersanit. Możemy zestawić je z płytkami o strukturze ułożonych obok siebie, małych kwadratów.

Oba wzory dostępne są zarówno w czerni, jak i bieli, dzięki czemu możemy do wnętrza wprowadzić oba kolory w dowolnych proporcjach. Uzupełniające kolekcję płytek artystyczne inserto ze wzorem namalowanej akwarelą, kobiecej twarzy, to ciekawy motyw, który urozmaici wnętrze łazienki. Meble, ceramika i dodatki o prostych kształtach doskonale uzupełnią modernistyczną przestrzeń.

Maksymalny efekt

Ciemne barwy z wzajemnością kocha także styl minimalistyczny. W łazience urządzonej zgodnie z zasadami minimalizmu świetnie sprawdzą się płytki z kolekcji Indira marki Cersanit. Matowe płytki bazowe w kolorze czarnym i białym utworzą czystą przestrzeń  – doskonały początek dalszych aranżacji.

W kolekcji Indira znajdziemy także strukturalną płytkę, składającą się z ułożonych obok siebie prostokątów o delikatnych, patchworkowych wzorach w różnych odcieniach szarości.

Ułożone obok siebie płytki o wyglądzie dekoracyjnych cegiełek ożywią nieco czarno-białe wnętrze. Do tego dobierzmy meble o prostej formie, lustro w czarnej, metalowej ramie, oraz armaturę w tym samym kolorze.

Czytaj także: Meble do wnętrz w stylu glamour

Czarne baterie, na przykład te o minimalistycznym designie – Mille Black marki Cersanit, dodadzą łazience charakteru. Wybierając armaturę pamiętajmy, aby baterie zarówno umywalkowe, natryskowe, jak i wannowe były z tej samej serii. Dzięki temu wnętrze będzie przemyślane i spójne. 

Jeśli chodzi o meble, w minimalistycznej łazience doskonale sprawdzi się na przykład kolekcja Galaxy marki Cersanit.

Czarne, lakierowane szafki o błyszczącej powierzchni dobrze będą wyglądać na tle jaśniejszych ścian, wyłożonych szarymi płytkami, w sąsiedztwie ceramiki o nowoczesnej, dynamicznej linii. Taką kompozycję warto uzupełnić nieskazitelnie białymi ręcznikami. Pamiętajmy, że w minimalistycznej łazience „mniej znaczy więcej”. Tutaj zdecydowanie ważniejsza jest jakość nielicznych dodatków i dekoracji.

Czerń wprowadzona do wnętrza z wyczuciem, jest klimatyczna, uwodzi oryginalnością
i klasą. Łazienka z elementami w kolorze czarnym nie znudzi się przez lata, tworząc gustowną przestrzeń w ulubionym stylu.

 

  • daria o,

    Przyznam, że nas samych zaskoczył efek końcowy naszej łazienki. też zdecydowaliśmy się właśnie na czarne meble z domizdrowie i to był strzał w 10. Od zawsze mazryliśmy o takich szafkach ale naprawdę nie sądziliśmy, że będzie to wow. Warto jednak spełniać swoje marzenia.
женская виагра купить в украине в аптеке

220km.com

купить платья недорого украина