Najlepsze Domy
Pokój dziecięcy. Zobacz, jak urządzono pokój 4-latki

Pokój dziecięcy. Zobacz, jak urządzono pokój 4-latki

Wystrój pokoju 4-letniej Mileny jest dowodem na to, że dziecięce wnętrza nie muszą oznaczać ferii barw i dużej ilości pstrokatych dodatków. Pokój jest subtelny i elegancki, ale udało się stworzyć w nim radosny, dziecięcy klimat.

Wystrój pokoju 4-letniej Mileny jest dowodem na to, że dziecięce wnętrza nie muszą oznaczać ferii barw i dużej ilości pstrokatych dodatków. Pokój jest subtelny i elegancki, ale udało się stworzyć w nim radosny, dziecięcy klimat.

Autorem projektu jest Agnieszka Ściagała Kitajewska z Pracowni Projektowej MANO Architekci, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Gospodarzem pokoju jest 4-letnia Milena, którą architektka i rodzice dziewczynki zaprosili do udziału w jego projektowaniu. Pokój miał się stać jej osobistym królestwem, w którym będzie mogła komfortowo bawić się , odpoczywać i uczyć.

Pomysłowy projekt architekta wnętrz

Decydujący głos należał jednak do architekt wnętrz Agnieszki Ścigała Kitajewskiej z Pracowni Projektowej MANO Architekci. Rodzice obdarzyli mnie dużym kredytem zaufania i swobodą projektową. Prosili jedynie, żeby pokój nie był zbyt cukierkowy. Zależało im również, aby aranżacja była uniwersalna i elegancka, ponieważ pokój ma służyć dziewczynce przez najbliższe kilka lat.

W swoim projekcie architektka znalazła złoty środek pomiędzy bajkową wizją małej Milenki, a bardziej pragmatycznymi oczekiwaniami jej rodziców. W sferze kolorystyki Agnieszka Ścigała Kitajewska postawiła na delikatne, pastelowe odcienie różu i bieli. Kluczową rolę odgrywa pudrowy róż Positively Radiant P5080-24 z palety kanadyjskiej marki Para Paints.

Architektka zrezygnowała z intensywnych, nasyconych odcieni, które mogły się stosunkowo szybko znudzić. Jednolite kolorystycznie ściany przełamane zostały poprzez dekoracyjne akcenty – tapetę w romby oraz wybrane osobiście przez Milenkę naklejki ścienne z motywem ptaszków. Wnętrze ociepla dębowa podłoga z kolekcji Classic marki Nobifloor (zakupiona w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian).

Uzupełnieniem parkietu jest dywan z bardzo miękkiej wykładziny marki Epic Carpets dedykowanej do pokoi dziecięcych, który ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdzi się w pokojach małych alergików ( kolekcja Hipi). Bardzo efektownie prezentują się wysokie, białe listwy przypodłogowe Orac (dostępne w salonie Dekorian), który bardzo dobrze korespondują z stylowymi mebelkami TomMebel. Zwieńczeniem aranżacji są dekoracje, które architektka wybierała wspólnie z mamą dziewczynki. Zdecydowałyśmy się na jeden motyw dekoracyjny obecny m.in. na poduszkach, pościeli, abażurze lampek czy pufie. Najbardziej do gustu przypadła nam kolekcja „Bajkowy Las” marki Lamps&Co.

O architekt wnętrz Agnieszce Ściagała Kitajewskiej:

Od 5 lat prowadzi Pracownię Projektową MANO Architekci. Jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, a przez pół roku studiowała projektowanie wnętrz L'Architettura degli Interni na wydziale Politechniki w Mediolanie.

W jej pracowni poza zapewnieniem optymalnej funkcjonalności wnętrza, niezwykle ważne są niebanalne rozwiązania i stosowanie nowatorskich, ciekawych materiałów. Specjalizuje się nie tylko w kompleksowym projektowaniu wnętrz, ale także architektury kubaturowej. Bardzo lubi minimalizm, dlatego często wracam do słów słynnego architekta Miesa van der Rohe „Less is more” - mniej znaczy więcej – i tym stara się tym kierować przy swoich realizacjach.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
левитра применение

www.adulttorrent.org

steroid-pharm.com