Najlepsze Domy
Podłoga ciemna czy jasna? Która ładniejsza?

Podłoga ciemna czy jasna? Która ładniejsza?

Biel i czerń to uniwersalne barwy, które mają ze sobą zadziwiająco wiele wspólnego. Są szlachetne, eleganckie i pasują do nich wszystkie kolory. Modne wnętrze mogą więc stworzyć zarówno miłośnicy klasycznej, czystej bieli, jak i eleganckiej, ekskluzywnej czerni.

Mimo że architekci nie narzucają obecnie żadnych ograniczeń w kwestii kolorystyki wnętrz, we współczesnych trendach zaobserwować można dominację ponadczasowych kolorów, czyli czerni i bieli. Do nowoczesnych aranżacji firma Kaczkan oferuje trwałe i piękne podłogi z serii Colours of the World – Onyx o nasyconym, ciemnym wybarwieniu oraz pokrytą białym lakierem UV Alaskę.

Biel i czerń to uniwersalne barwy, które mają ze sobą zadziwiająco wiele wspólnego. Są szlachetne, eleganckie i pasują do nich wszystkie kolory. Modne wnętrze mogą więc stworzyć zarówno miłośnicy klasycznej, czystej bieli, jak i eleganckiej, ekskluzywnej czerni. Bez względu na to, na jakie rozwiązanie kolorystyczne zdecydujemy się w naszym wnętrzu, pamiętajmy o perfekcyjnym dopasowaniu wszystkich elementów aranżacji. Dzięki odpowiedniemu dobraniu mebli, akcesoriów oraz dodatków możemy mieć pewność, że przestrzeń będzie wysmakowana, szlachetna i stylowa.

Blisko natury

Zarówno Onyx, jak i Alaska to podłogi wchodzące w skład wyjątkowej linii Colours of the World, inspirowanej odcieniami natury. Deski z kolekcji pokryte są kolorowymi lakierami UV, które nadają podłodze wyraźnej barwy, nie ukrywając jednak naturalnej struktury drewna. Dzięki zastosowaniu odpowiednich proporcji półtransparentnego lakieru UV, kolor podłogi Alaska jest nasycony i świeży, a rysunek drewna oraz oryginalna linia słojów wyraźnie widoczna. Jasne deski podłogi Alaska nadadzą przestrzeni naturalnego charakteru i optycznie ją uporządkują.

Z kolei wykonany z dębu czarnego Onyx pokryty jest bezbarwnym lakierem UV, który podkreśla intensywną i odważną barwę podłogi. Transparentny lakier wyraźnie uwydatnia mocną i szlachetną kolorystykę desek, w której głęboki brązowy kolor urozmaicony jest jaśniejszymi, złotobursztynowymi pasmami. Oba produkty zostały stworzone na bazie proParkietu, czyli innowacyjnej podłogi drewnianej oferowanej jedynie przez firmę Kaczkan. Składa się ona z dwóch połączonych ze sobą specjalnym klejem warstw drewna, w których wierzchnią stanowi fryz z dowolnego gatunku, natomiast dolną tworzy podkład iglasty lub liściasty. Każda klepka proParkietu jest lakierowana i utwardzana promieniami UV, co gwarantuje wyższą trwałość i odporność mechaniczną w porównaniu do tradycyjnej podłogi. Co istotne, proParkiet doskonale przepuszcza ciepło, dlatego można stosować go na ogrzewanie podłogowe.

Klasycznie czy nowocześnie?

Czerń i biel to kolory znajdujące się na przeciwległych krańcach palety i często traktowane jako swoje przeciwieństwa. Jednak paradoksalnie przy wykorzystaniu każdej z tych klasycznych barw z powodzeniem można wykreować oryginalne, indywidualne wnętrza, doskonale odzwierciedlające temperament ich mieszkańców. Podłoga Onyx stworzona z dębu czarnego o nasyconym, mocnym odcieniu nada aranżacji odważnego, ale i szlachetnego charakteru. Całość uzupełniona o dodatki w postaci zasłon z bogatym deseniem, błyszczących akcesoriów ze starego złota czy ozdobnego żyrandola pozwoli stworzyć wnętrze w eleganckim stylu glamour.

Wprowadzając elementy industrialne, takie jak ścianę z surowych cegieł czy betonu, możemy przełamać wytworny charakter pomieszczenia. Przy aranżacji wnętrza w ciemnych kolorach należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, ponieważ nasycone barwy mogą optycznie zmniejszyć przestrzeń. Dlatego deski Onyx bardzo efektownie prezentować się będą w towarzystwie jasnych mebli, dla których staną się elegancką i nieco tajemniczą oprawą.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.adulttorrent.org

http://www.chemtest.com.ua