Najlepsze Domy
Ożywić wnętrze

Ożywić wnętrze

Jedni uważnie śledzą trendy w wystroju wnętrz, chętnie za nimi podążając. Jednak są też tacy, którzy lubią iść pod prąd, aranżując przestrzeń mieszkalną, by ta nie tylko była oryginalna, a wręcz zaskakiwała. Co zatem zrobić, by jednym nietypowym akcentem ożywić każde, nawet z pozoru najbardziej spokojne mieszkanie lub wnętrze?

Łazienka w sypialni, akwarium nad łóżkiem czy w umywalce, schowane w szafie biurko lub warsztat czy efektowne malunki na ścianie – to tylko niektóre sposoby, by stworzyć wyróżniające się i oryginalne wnętrze.

Nietypowe ściany tworzą klimat

Jednym z ciekawszych sposobów ożywienia pomieszczenia jest zastosowanie zaskakujących zdobień ściany. Oryginalne kolory, na przykład mocno - pastelowe już nie szokują, natomiast obraz w postaci malowidła ściennego to wciąż rzecz rzadko spotykana. Reprodukcja fotografii, obraz lub inny ciekawy motyw - takie rozwiązanie pozwoli nam nadać pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Powstałe w ten sposób dzieło będzie definiowało zainteresowania mieszkańców i sprawi, że od razu po wejściu będziemy czuć się wyjątkowo.

Coraz bardziej popularnym sposobem dekoracji ściany jest jej fakturowanie: od nieregularnej dekoracji w stylu starego tynku, przez paski w postaci pionowych lub poziomych rowków, aż po tkaniny ścienne. Wśród trendów w dekorowaniu ścian wciąż ważne miejsce zajmują klimaty industrialne, czyli wszelkiego rodzaju imitacje betonu i kamienia w różnych odcieniach szarości, czasem mocno wybielone. Popularny jest też stiuk wenecki - rodzaj dekoracyjnej farby strukturalnej. Wciąż mile widziane są elementy natury jak urokliwa cegła, oryginalny kamień lub na przykład ściana pokryta żywym mchem. Wszystko to wpływa na tworzenie niesamowitej aury, która dodaje wnętrzu stylu, klimatu i oryginalności.

Jeden element, który zaciekawi

Leniwie pływające rybki i podwodny świat zawsze są ciekawym elementem wzbogacającym wnętrze mieszkania czy domu. Ustawienie akwarium w salonie, biurze czy sypialni to standard, ale można też je tak wkomponować, by wręcz… szokowało. Jak to zrobić? Umieścić je w zagłówku łóżka lub w podstawie umywalki. Wówczas obserwowanie rybek stanie się mimowolnym zajęciem, które, jak udowodniono naukowo, ma także działanie terapeutyczne i doskonale uspokaja.

Oryginalnym rozwiązaniem, pobudzającym wyobraźnię, jest zainstalowanie bujanych mebli, np. w postaci hamaka, który zastąpi kanapę czy wiszących krzeseł przy stole w jadalni. Korzystanie z takich mebli zawsze wywołuje uśmiech na twarzy.

Jeżeli mamy do dyspozycji wyższe wnętrze, warto pomyśleć o antresoli, na której można wyczarować klimatyczną sypialnię , strefę do odpoczynku, ale też na przykład domową biblioteczkę czy przestrzeń do pracy.

Decydując się na włączenie w wystrój wnętrza elementu, który ma zaciekawić, weźmy pod uwagę, że jednocześnie może on stanowić przełamanie stylu. Lampa w starym klimacie, komoda z poprzedniej epoki, rzeźby, kolumny lub klasyczna drewniana podłoga - to wszystko przykuje wzrok w nowoczesnym wnętrzu.

Co kryje szafa i jak może zaskakiwać?

Szafa z drzwiami przesuwnymi lub uchylanymi stanowi ważny element aranżacji wielu pomieszczeń. Tyle, że zazwyczaj w jej wnętrzu znajdują się półki i wieszaki wypełnione ubraniami. A tak wcale być nie musi. Szafa może skrywać… nową przestrzeń użytkową, co świetnie sprawdzi się w mieszkaniu singla, w małych pokojach czy kawalerkach.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
www.xn--80aaahqpcuvhvipz6j.com.ua

читать далее biceps-ua.com

www.farm-pump-ua.com/oksandrolon.html