Najlepsze Domy
Łazienka zaaranżowana w dobrym stylu

Łazienka zaaranżowana w dobrym stylu

Projektując łazienkę lub decydując się na remont, przede wszystkim zastanów się, w jakim stylu chcesz ją urządzić. Czy będzie to styl klasyczny, retro, czy może nowoczesny? Ważnym elementem kreującym styl łazienki jest podłoga. Zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej konserwatywnej łazience sprawdzą się płytki ceramiczne, ponieważ ich bogaty wybór gwarantuje dopasowanie do nawet najbardziej wymyślnych wizji aranżacyjnych.

Najmodniejszym rozwiązaniem we współczesnym wnętrzarstwie jest uzyskanie efektu jednolitości przestrzeni poprzez ułożenie takiego samego rodzaju podłóg w całym mieszkaniu.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór płytek imitujących deski, które świetnie zdają egzamin w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnia czy łazienka. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą, aby łazienka stała się przytulnym pokojem, swego rodzaju domowym spa.

Osobom, które preferują ascetyczne wnętrza, z pewnością spodobają się duże gładkie płytki, pozbawione wzorów. Bez względu na to, jaki rodzaj płytek wybierzemy, warto zadbać o szczegóły, takie jak odpowiedni rodzaj fugi, który podkreśli ich wyraz i przedłuży trwałość.

Odpowiednia ochrona

Na rynku dostępny jest szeroki wybór fug, wśród których wyróżniają się spoiny Ceresit CE 40 Silica Active, będące efektem prawdziwej rewolucji technologicznej. Zastosowana w nich formuła Silica Active zapewnia wysoką stabilność pigmentów, zmniejszając podatność na przebarwienia, dzięki czemu fuga ma jednolity kolor przez długi czas.

Ponadto idealne przyleganie fugi do płytek oraz podłoża zmniejsza ryzyko ścierania i pękania, a także skuteczniej chroni wrażliwe krawędzie płytek przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zmianami temperatur. Dzięki temu spoiny CE 40 Silica Active świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych oraz na posadzkach ułożonych na ogrzewaniu podłogowym. 

Zobacz nietypowe wnętrza tego japońskiego domu.

  • Musia,

    Jak mi się marzy remont łazienki! Niestety póki co środków brak na jakieś większe przedsięwzięcia, ale może w przyszłym roku... fajnie by było! Jedyne co to ściany faktycznie bym odświeżyla, bo pochlapane, jakieś takie nieświeże już. Ta śnieżka do łazienki droga jest?
  • emma,

    linka, a co dają te cząsteczki srebra? Po nowym roku remont łazienki planuję, wszystkie inspiracje i porady mile widziane!
  • linka,

    farba w łazience powinna być odporna na wilgoć np śnieżka kuchnia łazienka z cząsteczkami srebra