Najlepsze Domy
Jasne i przytulne wnętrza małego domu. Kominek w centralnym miejscu salonu

Jasne i przytulne wnętrza małego domu. Kominek w centralnym miejscu salonu

Założeniem architektów projektujących niewielki (70 m²) dom Zosia było stworzenie prostego budynku z dobrze dobranymi proporcjami i ciekawym detalem. Podobnie jest we wnętrzach.

Założeniem architektów projektujących niewielki (70 m²) dom Zosia było stworzenie prostego budynku z dobrze dobranymi proporcjami i ciekawym detalem. Podobnie jest we wnętrzach. Mieści ono wygodne czteropokojowe mieszkanie z zapleczem technicznym.

Strefę dzienną tworzy duży salon (ponad 20 m²) połączony z kuchnią. W centralnym miejscu pokoju zaprojektowano kominek na nad nim ścianę telewizyjną.

W strefie łączącej salon z kuchnią ustawiono stół jadalny. Z pokoju dziennego osobne drzwi prowadzą do trzech sypialni (każda ponad 9 m²).

Czytaj także: Jak stworzyć styl w drewnianym domu, Wnętrza w klasycznym stylu

Pomiędzy wejściem do domu a salonem znajdują się łazienka, wc i kotłownia. Jako że dom jest zbudowany na planie kwadratu, każdy metr kwadratowy powierzchni został maksymalnie wykorzystany.

W beżach i brązach
Jak przystało na wnętrza niewielkiego domu całość utrzymana jest w jasnych kolorach. Dominuje kolor beżowy. Wyrazistości i kontrastu nadają pomieszczeniom nieco ciemniejsze brązowe elementy, takie jak stół jadalny, stolik, drzwi wewnętrzne, parkiet, zegar czy kredens.

Duże przeszklone drzwi prowadzące na taras dobrze oświetlają wnętrze naturalnym światłem. Podobnie duże okno w kuchni, zwłaszcza w słoneczny dzień, dostarcza wystarczającą ilość promieni słonecznych, by bez zapalania lamp przyrządzać posiłki.

Dobór kolorów nie jest przypadkowy. Architektom zależało na stworzeniu wygodnego i przytulnego mieszkania. Dzięki zastosowaniu jasnego beżu i lekko kontrastujących brązowych elementów udało się zaprojektować ciepłe i przyjazne wnętrza.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
облицовочная плитка цена