Najlepsze Domy
Jaka wykładzina w nowoczesnym domu?

Jaka wykładzina w nowoczesnym domu?

Czy w nowocześnie urządzonym domu jest jeszcze miejsce na wykładzinę? Zdecydowanie tak! Jeśli chcemy czuć miękkość i ciepło pod stopami, wykładzina dywanowa będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli we wnętrzu chcemy wywołać wrażenie chłodnej elegancji, doskonale sprawdzą się wykładziny winylowe.

Mody się zmieniają i nie omijają także naszych domów. Dziś już nieco rzadziej niż jeszcze kilkanaście lat temu w domach stosuje się dywany, a jeśli już, to często zajmują one jedynie fragment powierzchni, odsłaniając piękno drewnianej lub ceramicznej podłogi w pozostałej części pomieszczenia.

Jeśli natomiast miękka powierzchnia ma pokrywać cały salon, sypialnię lub pokój dziecięcy, wówczas wybiera się zazwyczaj wykładziny dywanowe, często w jednolitym kolorze. Dzięki temu podłoga prezentuje się nowocześnie, a zarazem zapewnia komfort stopom.

Ciepło i miękko pod stopami

Wykładziny dywanowe doskonale amortyzują upadki, co będzie bardzo istotne, jeśli w domu są małe dzieci. Inną ważną zaletą wykładzin dywanowych jest fakt, że bardzo dobrze tłumią dźwięki.

Szczególnie w przypadku wykładziny na podkładzie filcowym, zabawy dzieci nie będą dokuczliwe dla sąsiadów. Dodatkowo, pod wykładzinę można zastosować pianomatę, podkład, który zwiększy miękkość wykładziny i uczyni ją cieplejszą – mówi Andrzej Sienkiewicz z sieci sklepów Nova Technologie Obiektowe.

Współcześnie produkowane wykładziny coraz częściej posiadają powłoki antyalergiczne, które zatrzymują kurz na powierzchni i sprawiają, że nie wzbija się on w górę.

Do wad wykładzin dywanowych należy natomiast fakt, że w porównaniu z panelami drewnianymi lub ceramiką, trudniej jest je utrzymać w czystości. Jeśli coś na taką powierzchnię wylejemy, zabrudzenie powinniśmy natychmiast usunąć.

PCW w XXI wieku

Problemu z zabrudzeniami zazwyczaj nie będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się na wykładzinę winylową. Ponieważ najczęściej jest ona dostępna w płytkach, a czasem także z opcją montażu „na klik”, określa się je także mianem paneli LVT (od Luxury Vinyl Tiles). Bazą dla tego typu wykładzin jest tworzywo PCW, jednak w bardzo unowocześnionej wersji.

Na wierzchu płytki winylowej umieszcza się przezroczystą warstwę poliuretanu. Pod nią znajduje się warstwa z PCW (również przezroczysta). Natomiast na trzeciej warstwie wytłoczony może zostać dowolny kolor lub wzór. Dzięki takiej budowie, wzór jest podwójnie chroniony przed zniszczeniem, zabrudzeniem lub promieniami słonecznymi.

Klienci coraz częściej poszukują podłóg tego typu, a na ich zainteresowanie odpowiadają producenci, którzy oferują już ponad 300 wzorów paneli winylowych. Wykładzina LVT może mieć nie tylko nadrukowany dowolny kolor, ale też imitować kamień lub drewno.

Szczególnie panele o fakturze 3D do złudzenia przypominają naturalne materiały. O tak różnorodnym wzornictwie nie ma nawet co marzyć w przypadku posadzek drewnianych lub paneli laminowanych.

Ważną zaletą wykładzin winylowych jest łatwość utrzymania w czystości. Wadą takich podłóg będzie natomiast ich większa głośność, choć istnieją także wykładziny „akustyczne”, które pochłaniają dźwięki podobnie, jak przeciętne wykładziny dywanowe – mówi Andrzej Sienkiewicz.

W warunkach domowych bardzo ważną zaletą paneli LVT jest to, że są one ciepłe w dotyku. PCW nagrzewa się prawie natychmiast po dotknięciu. Dobrze także przejmuje ciepło z ogrzewania podłogowego.

Podłogi tego typu występują również w wersjach całkowicie wodoodpornych, co daje możliwość zainstalowania ich np. w kuchni lub łazience. Warto też wiedzieć, że wykładziny LVT należą do materiałów bezpiecznych dla alergików.

Łatwe w transporcie i montażu

Do mieszkań najczęściej stosuje się wykładziny winylowe przyklejane do podłoża, przy czym warstwa kleju może być umieszczona na spodniej warstwie wykładziny (często dostępnej w płytkach). Istnieją także panele LVT montowane „na klik”.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
reputation management companies

http://fashioncarpet.com.ua/

www.zaraz.org.ua