Najlepsze Domy
Jak urządzić wnętrza drewnianego domu?

Jak urządzić wnętrza drewnianego domu?

Urządzanie wnętrz własnego domu to jedna z największych przyjemności. Po wielu miesiącach prac budowlanych, pilnowania ekip i czekania na końcowy efekt można przystąpić do aranżowania i meblowania pomieszczeń. Urządzanie warto jednak dobrze zaplanować, zwłaszcza gdy zdecydowaliśmy się na dom drewniany.

Urządzanie wnętrz własnego domu to jedna z największych przyjemności. Po wielu miesiącach prac budowlanych, pilnowania ekip i czekania na końcowy efekt można przystąpić do aranżowania i meblowania pomieszczeń. Urządzanie warto jednak dobrze zaplanować, zwłaszcza gdy zdecydowaliśmy się na dom drewniany.

Domy drewniane kojarzone są często z ekologią i zdrowym mikroklimatem. Często też urządza się je w swojskim, wiejskim stylu. Nie oznacza to, że wnętrz drewnianych domów nie można zaaranzować nowocześnie – robi się to jednak znacznie rzadziej niż w domach murowanych.
Bardzo ważny jest rodzaj technologii, którą budujemy dom drewniany.

Lekkie domy szkieletowe
Popularne kanadyjczyki, oparte są na lekkim szkielecie drewnianym. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany tych domów mogą być wykończone w dowolny sposób, podobnie jak w budynkach murowanych. Daje to w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz tego rodzaju domów drewnianych. Szkoda jednak ukrywać wszystkie drewniane, naturalne elementy szkieletu pod grubą warstwą płyt g-k, warto zostawić, a nawet wyeksponować niektóre z nich, jak np. drewniane słupy podpierające belkę stropową lub inne drewniane elementy stropu. Odpowiednio wkomponowane i dostosowane do stylistyki całego wnętrza, mogą dodać uroku nawet nowoczesnym wnętrzom, dodatkowo porządkując przestrzeń.

Szczególnego charakteru nadają domom drewnianym surowe, pozornie niewykończone elementy wyposażenia i wykończenia. Ta nieregularność, czy przysłowiowa „toporność” wybranych przedmiotów lub materiałów wykończeniowych zostawiona zostaje z ręczną, rzemieślniczą robotą, unikalnymi, wyjątkowymi ze względu na swoją wartość przedmiotami np. skrzynią ręcznie malowaną, zabytkowym zegarem czy samowarem. W tego typu wnętrzach bardzo dobrze sprawdzają się materiały naturalne – drewno, z wyraźnym usłojeniem czy płytki imitujące kamień na podłodze.

Domy z bala
Wnętrza domów z bala mają szczególny klimat, choć samodzielne ich urządzenie może nam sprawiać wiele kłopotów. Wydaje się, że tego rodzaju wnętrza nie stwarzają ograniczeń, ale można zauważyć, że rzadko urządzone są w nowoczesnym stylu, częściej są to wnętrza rustykalne lub wręcz eklektyczne.

Aby nadać nieco lekkości ciężkim ścianom z bala dobrze jest zestawić je z fragmentami wykończonymi płytami gispowo-kartonowymi i gdzieniegdzie wprowadzić gładkie gipsowe ściany. Nie warto jednak zabudowywać całości, drewno powinno nadać temu wnętrzu charakteru i wyrazistości.

Wreszcie można dom z bali urządzić w stylu ekologicznym, np. zestawić bale z elementami prostych, najlepiej białych mebli, które dzięki swojej formie podkreślać będą strukturę naturalnych ścian. W ten sposób także rozświetlimy wnętrze i nadamy mu nieco lekkości i przestrzeni. Można także nadać drewnianym ścianom jaśniejsze wykończenie. Do tego rodzaju wnętrz pasują naturalne materiały, świetnie sprawdza się kamień, len, bawełna, a także jasne naturalne kolory, takie jak beż, biel czy zieleń.

  • [email protected],

    REWELACJA GRATULUJE
  • Ewa,

    Ja mam domek z bali postawiony przez ProEko, urządzenie go było świetną zabawą. Stworzyliśmy bardzo klasyczne i naturalne wnętrze, świetnie nam się tam mieszka.
www.steroid.in.ua

вилочный погрузчик

https://xn----7sbajornvhu8c.com.ua