Najlepsze Domy
Jak powiększyć małe mieszkanie?

Jak powiększyć małe mieszkanie?

Największą wadą małych mieszkań jest dyskomfort wynikający z życia w ciasnych pomieszczeniach. Istnieje jednak kilka sposobów na powiększenie małej przestrzeni. Oto kilka praktycznych porad.

Największą wadą małych mieszkań jest dyskomfort wynikający z życia w ciasnych pomieszczeniach. Istnieje jednak kilka sposobów na powiększenie małej przestrzeni. Oto kilka praktycznych porad.

Współczesne aranżacje wnętrz stawiają przede wszystkim na otwartą przestrzeń. W przypadku niewielkich mieszkań najprostszym sposobem na uzyskanie dodatkowych centymetrów jest usunięcie ścian działowych z salonu i połączenie go z pomieszczeniami o innej funkcjonalności, np. kuchnią lub przedpokojem. Dodatkową przestrzeń można zyskać dzięki tarasowi, który jest swego rodzaju przedłużeniem pokoju dziennego na zewnątrz.

Podstawą w aranżacji jest także dobór odpowiednich mebli, które wkomponują się w stylistykę wielofunkcyjnego pomieszczenia, jakim często jest pokój dzienny. Oprócz nowoczesnego designu meble powinny charakteryzować się funkcjonalnością i nowatorskim wykonaniem – komentuje Anna Wróbel projektantka mebli z firmy Komandor. Najnowszym trendem tego sezonu są szafy z bezramowym systemem drzwi przesuwnych, które dzięki delikatnej formie i nierzucającej się w oczy oprawie dopasowują się niemal do każdej stylistyki pomieszczenia.

Salon otwarty na taras
Strefa odpoczynku, miejsce na rodzinne spotkania, letnia jadalnia – poprzez połączenie salonu z tarasem można zyskać nie tylko efektowną aranżację, ale także dodatkową, wielofunkcyjną przestrzeń. Jak otworzyć salon na naturę i jednocześnie zachować funkcjonalność pomieszczania?

Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie szklanego przejścia, które nie zasłoni widoku na ogród, a w razie niepogody skutecznie oddzieli pokój dzienny od tarasu. Decydując się jednak na takie połączenie należy zadbać o spójną stylistykę, zgrabnie łącząc kolory, meble czy dodatki w obu przestrzeniach. W salonie, który „wychodzi” na zewnątrz najlepiej sprawdzą się kolory ziemi, czyli odcienie szarości, beżu, brązu czy zieleni. Dzięki takim zestawieniom kolorystycznym wnętrze zyska klasę i elegancję przy jednoczesnym zachowaniu harmonii z naturą.

Meble zarówno w salonie, jaki i na tarasie powinny być do siebie skrupulatnie dopasowane. W tym przypadku bardzo istotny jest jednolity materiał, z którego są wykonane. Dlatego też jeżeli meble ogrodowe wykonane są z odpornego na czynniki zewnętrzne drewna, np. dębu lub klonu to płyty meblowe w wypełnieniach frontów szaf znajdujących się w pokoju dziennym również powinny zawierać takie samo lub podobne tworzywo – mówi Anna Wróbel projektantka mebli z firmy Komandor. Taki zabieg wpłynie na uformowanie zgranego stylu we wnętrzu.

Otwarta strefa dzienna
Połączenie salonu z kuchnią to jeden z najczęściej wykorzystywanych wnętrzarskich duetów w nowoczesnych mieszkaniach. Zatarcie granic między jedną strefą a drugą sprawia, że małe mieszkania zyskują trochę „oddechu”, natomiast w dużych zostaje podkreślona elegancja pomieszczenia.

Największym wyzwaniem w tzw. pomieszczeniach łączonych jest zachowanie funkcjonalności i wygody użytkowania. W tym celu warto wykorzystać elementy aranżacji, które w subtelny, nienarzucający się sposób oddzielą salon od kuchni. Doskonale sprawdzi się tu wyspa lub wysoki stolik barowy, łagodnie przysłaniające przestrzeń kuchenną.

  • maja,

    w katalogach fajnnie wyglądają otwarte kuchnio salono sypialnie. i jeszcze lustra wokół żeby wyglądało na przestrzenne. Tylko że w praktyce brakuje dodatkowego pomieszczenia, w którym po prostu można się odizolować. borykałam się troche z tym problemem aż wpadłam na składane ściany akustyczne swg120 sowan. wydzieliliśmy z męzem część przestrzeni i teraz możemy sobie tą ścianę składać i rozkładać wedle potrzeby.
https://atrox.com.ua

колеса ролики

instaforex.com