Najlepsze Domy
"Gorące" wnętrza

"Gorące" wnętrza

Egzotyczna roślinność, tropikalne owoce i słońce – to wszystko kojarzy nam się z latem i długo wyczekiwanym urlopem, na który zwykle możemy pozwolić sobie tylko raz w roku. Aby jednak przez dwanaście miesięcy czuć wakacyjny klimat, możemy pokusić się o zaaranżowanie swoich domów w stylu Tropic Scandi - wystarczy sięgnąć po tekstylia i ozdoby powstałe z inspiracji najgorętszymi krajami świata oraz egzotyczne gatunki roślin.

Styl Tropic Scandi to gorący trend aranżacyjny tego lata. Dzięki urządzeniu wnętrz w tej konwencji możemy przenieść się w najdalsze zakątki świata oraz poczuć jak na rajskich wakacjach nie wychodząc z domu. Aby tego dokonać, do swoich stylizacji należy wprowadzić nasycone kolory: żółć, zieleń, róż, czerwień oraz odcienie lazurowego wybrzeża. Bazą dla tak energetycznych tonacji powinna być jednak stonowana podłoga, pozwalająca z jednej strony zachować spójność stylistyczną, a z drugiej idealnie wtapiająca się w wakacyjną kolorystykę. W tej roli świetnie sprawdzą się parkiety Kaczkan pokryte olejem białym lub olejem szarym.

Czytaj także: Wnętrze w barwach jesieni.

Dębina pokryta tymi olejami wygląda bardzo delikatnie i naturalnie pełniąc subtelne tło dla wielobarwnych, tropikalnych dodatków. Biały olej wnikając w pory drewna sprawia, że parkiet rozjaśnia się oraz wygląda jakby padały na niego promienie wakacyjnego słońca, natomiast olej szary za sprawą swojego łagodnego srebrnego odcienia oraz satynowego połysku wprowadza do stylizacji bardzo intrygujący wyraz. Zarówno deski pokryte olejem białym, jak i olejem szarym wnoszą do aranżacji powiew lekkości i nadmorskiej świeżości.

Gorąca Tropicana!

W stylizacjach powstałych z fascynacji najgorętszymi krajami świata nie może zabraknąć elementów wyposażenia i dodatków wprowadzających nas w letni, urlopowy nastrój. Tropikalne motywy, takie jak: kwiaty, liście egzotycznych roślin, ananasy czy choćby barwne ptaki, możemy zastosować zarówno na ścianach, tkaninach, dywanach, jak i meblach – głównie tych wypoczynkowych: sofach, fotelach i kanapach. W stylizacjach w duchu Tropic Scandi obowiązkowo muszą znaleźć się również rośliny żywe – palmy, monstery oraz bambusy. To one w dużej mierze pozwalają nam w zaciszu własnego domu poczuć się jak na łonie egzotycznej przyrody. W roli dodatków zwieńczających aranżacje tego typu możemy zastosować niemalże każdą pamiątkę przywiezioną z dalekich wakacji, ale również takie elementy jak: egzotyczne figurki, dekoracje w kształcie tropikalnych owoców, błyszczące świeczniki czy złociste lampy. Jeśli ściany zdobi jeden kolor, możemy pokusić się także o dopełnienie ich wielobarwnymi plakatami i obrazami przedstawiającymi rajskie krajobrazy.

  • panimonia,

    Taki tropikalny styl zamierzam wprowadzić do swojego mieszkania, bo nie znoszę jesiennego klimatu. Odpowiednie rośliny już zamówiłam na megascena.pl, teraz szukam poduszek i dywanu z tropikalnym motywem.
maxformer.com

шторы недорого

жидкость для электронных сигарет заказать