Najlepsze Domy
Drzwi w pokoju dziecka

Drzwi w pokoju dziecka

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń, w której najmłodszy członek rodziny spędza większość swojego czasu, przeżywając przy tym niesamowite przygody i wymyślając najróżniejsze zabawy. Kiedyś rodzice nie przywiązywali dużej wagi do wystroju tego pomieszczenia. Dziś sytuacja się zmieniła – produkty dostępne na rynku pozwalają na pełne spersonalizowanie wnętrza, dzięki czemu może się ono stać równie niepowtarzalne, jak charakter mieszkającego w nim dziecka. Jednym z elementów, o które warto zadbać przy aranżacji tej przestrzeni są drzwi.

Za nami Święta Bożego Narodzenia – czas, który zazwyczaj spędzamy z najbliższymi. Dla najmłodszych członków rodziny, upominki stanowią najczęściej wymarzone zabawki. Po świątecznym zamieszaniu możemy jednak pomyśleć o sprawieniu naszym pociechom także innego prezentu – urządzeniu ich pokoju tak, aby był zarazem przytulny i funkcjonalny. Ważną rolę w takim wnętrzu odgrywają odpowiednio dobrane drzwi.

Cały świat w jednym wnętrzu

Pokój dziecka może być prawdziwym królestwem najmłodszego członka rodziny – trzeba mieć tylko pomysł na jego ciekawe urządzenie. Do wymyślenia, a następnie realizacji wystroju można zaangażować także naszą pociechę, co będzie stanowić doskonałą okazję do wspólnej zabawy. Aby dziecko czuło się w tym miejscu komfortowo, warto je zindywidualizować, do czego posłużą nam zarówno kolory, jak i odpowiednie dodatki. Wykorzystajmy przy tym również ulubione motywy z bajek i zainteresowania malucha.

Charakter każdego wnętrza może zmienić umiejętnie dobrana kolorystyka – nie inaczej jest w przypadku pokoju dziecka. Dobrze sprawdzą się tu radosne odcienie zieleni, niebieskiego czy też różowe akcenty. Małe pomieszczenie optycznie powiększymy wykorzystując w nich jasne barwy. Oczywiście, różne kolory można ze sobą łączyć w taki sposób, aby razem tworzyły spójną kompozycję. Zaaranżujmy również kąciki tematyczne, np. miejsce do malowania, strefę nocną czy też biblioteczkę. Dzięki temu, w jednym pokoju znajdzie się wszystko, co potrzebne do rozwoju malucha.

Estetyka, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Charakter pokoju dziecięcego, tak samo, jak ściany, okna czy odpowiednio dobrane dodatki, współtworzą również drzwi. Powinny być one przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Jak połączyć wszystkie te trzy aspekty w jednym produkcie?

Nowoczesne drzwi można nie tylko zamykać i otwierać, lecz również zaaranżować zgodnie z potrzebami. W pomieszczeniu naszej pociechy dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie na skrzydle drzwiowym tablicy, na której najmłodszy członek rodziny będzie mógł swobodnie realizować artystyczne pasje, bądź po prostu rysować swój bajkowy świat.

Oprócz tablicy, równie dobrze można zamocować na drzwiach lustro, które sprawdzi się w pokoju zafascynowanej modą dziewczynki lub tarczę z rzutkami dla pełnego energii chłopca. Interesującą propozycją są też organizery, na przykład półki lub kieszenie, w których można schować drobne zabawki czy kredki. Dobrze wybrane drzwi dają szerokie możliwości aranżacji wnętrza – mówi Renata Szymańska, Specjalista ds. komunikacji marketingowej Porta Drzwi.

Należy też pamiętać, że małe dziecko podczas zabawy miewa różnorodne pomysły, więc otaczające je przedmioty powinny zapewniać bezpieczeństwo. Drzwi muszą być więc na tyle solidne, żeby nie uległy zniszczeniu, gdyby maluch potraktował je jak bramkę na piłkarskim boisku. W przypadku drzwi przeszklonych, gdy zależy nam na doświetleniu pomieszczenia, warto zadbać o tzw. szyby bezpieczne. Na szczęście większość producentów drzwi ma w swojej ofercie kolekcje z szybami hartowanymi, które nawet w przypadku rozbicia nie stanowią zagrożenia.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
http://www.cl24.com.ua

https://cleansale.kiev.ua

xn--80aaahqpcuvhvipz6j.com.ua