Najlepsze Domy
Czy sztuczne kwiaty są modne?

Czy sztuczne kwiaty są modne?

Dobór odpowiednich kwiatów do wnętrza jest nie lada wyzwaniem. Żywe rośliny wymagają systematycznej pielęgnacji i dobrego dostępu do światła, dlatego pod wieloma aspektami dobrym rozwiązaniem jest sztuczna roślinność.

Sztuczne kwiaty dla wielu miłośników wnętrz są idealnym rozwiązaniem na wprowadzenie do mieszkania motywów roślinnych. Ich różnorodność, łatwość w utrzymaniu i cena przekonują nawet zagorzałych przeciwników. Czy sztuczne kwiaty są wciąż modne? 

Różnorodność możliwości

Sztuczne kwiaty, pod warunkiem, że są dobrane do stylu aranżacji wnętrza, mogą być sposobem na spektakularną i niedrogą metamorfozę czterech kątów. Takie dekoracje zdecydowanie ocieplą wnętrze, nadadzą mu przytulnego klimatu, a przede wszystkim wprowadzą odrobinę świeżości. Nie bój się eksperymentować, bo sztuczne kwiaty możesz postawić wszędzie: w kuchni na parapecie, w salonie na stoliku kawowym, w gabinecie na biurku lub nawet w korytarzu na podłodze. Pamiętaj jedynie, aby były spójne z resztą wystroju. W przeciwnym wypadku osiągniesz efekt chaosu i kiczu.

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór kolorów, wielkości czy kształtów roślin i bez problemu możemy dobrać takie, które pasują do naszego stylu i idealnie wkomponują się w wystrój wnętrza. Ci, którzy są fanami skandynawskiej prostoty powinni wybierać gładkie, białe lub szare donice, a w nich jednokolorowe rośliny. Miłośnicy wnętrz prowansalskich z pewnością docenią walory sztucznej lawendy. Do nowoczesnych czterech kątów polecam natomiast kaktusy i liście palm – radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz salonów Agata.

Kompozycje kwiatowe

Innym rozwiązaniem na wprowadzenie sztucznych kwiatów do wnętrz jest tworzenie własnych kompozycji z różnorodnych rodzajów roślin, które stworzą spersonalizowane, wyjątkowe bukiety. Mogą to być proste, zielone liście w ozdobnych wazonach, które są obecnie bardzo modnym dodatkiem aranżacyjnym. Szeroka gama produktów wpisujących się w ten trend dostępna w salonach Agata sprawia, że możemy bawić się swoją kreatywnością i dostosowywać kompozycje do naszego stylu i charakteru. Ważnym elementem jest samo naczynie, w którym umieszczamy kompozycję – powinno idealnie pasować do bukietu. Nie musisz iść utartym wzorem, możesz też wykorzystać stary dzbanek czy niepotrzebną konewkę. To od Ciebie zależy cała kompozycja, jej wielkość, kolor, a także umiejscowienie. Masz dużą dowolność, dlatego do dzieła!

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z liczbą sztucznych kwiatów w jednym pomieszczeniu, ponieważ nietrudno wtedy o efekt przeciwny do zamierzonego. Przede wszystkim należy trzymać się jednego stylu i pomysłu na wykorzystanie roślinności, aby efekt był spójny i zadowalający. 

Czytaj także: Wnętrzarskie style, które zdominują nadchodzące sezony. 

  • Magda,

    Nie przepadam w ogóle za żywymi ani sztucznymi kwiatami. Moja siostra za to sztucznych w domu ma sporo, gdzieś je w internecie zamawia na stronie megascena czy coś takiego. Podobno wybór ma spory. Chwaliła mi się że kupiła tam nowego storczyka i że w końcu będzie jej \"kwitł\" cały rok.
etalon.com.ua

детские бальные платья

женские сумки