Najlepsze Domy
Czarno-białe wnętrza. Zobacz 20 pomysłów z polskich domów

Czarno-białe wnętrza. Zobacz 20 pomysłów z polskich domów

Czarno-białe wnętrza zawsze prezentują się elegancko i szykownie. Ich urządzanie wymaga jednak przemyślenia i wyczucia proporcji, ponieważ każdy źle dobrany detal może zaburzyć ich styl.

Czarno-białe wnętrza zawsze prezentują się elegancko i szykownie. Ich urządzanie wymaga jednak przemyślenia i wyczucia proporcji, ponieważ każdy źle dobrany detal może zaburzyć ich styl.

Najważniejsza jest konsekwencja

Urządzając czarno-białe wnętrza, powinniśmy być konsekwentni. Taka aranżacja wnętrza wymaga bowiem dyscypliny w kolorze i dodatkach. Bardzo łatwo możemy zaburzyć aranżację czarno-białego wnętrza, stosując w nim zbyt dużo kolorów dodatkowych.

Najlepiej do biało-czarnej stylistyki dodać jedną lub dwie dodatkowe barwy. Za dużo kolorów i wzorów wprowadzi do wnętrza chaos i bałagan, a przebywanie w nim stanie się męczące. Możemy zdecydować się na biało-czarną kolorystykę wyłącznie w dodatkach, co też będzie prezentowała się bardzo interesująco.

Powracająca moda

Czarno-białe wnętrza są czasami określane mianem stylu bez koloru. Ten sposób aranżacji był bardzo popularny w Polsce na początku lat 90-tych. W zasadzie każde nowe mieszkanie miało białe ściany i czarne meble, taki właśnie zestaw kojarzył się wszystkim z nowoczesnością i elegancją.

Po kilku latach dominacji i rozwoju rynku artykułów wyposażenia wnętrz, ten sposób urządzania mieszkań prawie zanikł. Jednak obecnie wraca, ale bardziej wyrafinowany i zróżnicowany. Decydując się na tego typu aranżację, dobór kolorów przestaje być problemem, zaczynają liczyć się proporcje bieli i czerni oraz kształt sprzętów i faktura materiałów.

Decydując się na takie wnętrza dbajmy o jakość wyposażenia, bowiem bogactwo barw nie przesłoni niedoskonałości poszczególnych elementów. Zaletą takiego stylu jest jego eklektyzm, możemy śmiało ze sobą zestawiać różne rzeczy, teoretycznie do siebie niepasujące, ale ich wspólnym mianownikiem jest czerń i biel, która łączy ze sobą inne kontrasty.

Stosując czerń i biel warto przełamać ich dominację jeszcze jednym konkretnym kolorem, co ożywi monotonne wnętrze.

Czarno-białe wnętrza mogą wprowadzić do mieszkania klimat retro. Takie wrażenie uzyskamy decydując się na przykład na biało-czarną podłogę w charakterystyczną pepitkę lub mocne pasy na ścianie w połączeniu ze stylowymi meblami.

Urządzając biało-czarne wnętrze, pamiętajmy, że tutaj też obowiązuje aranżacyjna zasada, iż przewaga bieli powiększy wnętrze, ciemny kolor – odwrotnie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
ka4alka-ua.com

У нашей организации полезный веб портал про направление Тамоксифен купить http://farm-pump-ua.com
кломид