Najlepsze Domy
Cegła na ścianie. Zobacz 30 modnych wnętrz z polskich domów

Cegła na ścianie. Zobacz 30 modnych wnętrz z polskich domów

Ściany wykończone cegłą sprawdzą się w tradycyjnym, jak również nowoczesnym loftowym wnętrzu. Możemy w ten sposób udekorować całą ścianę lub wybrany jej fragment. Do tego typu dekoracji możemy zastosować surową odkrytą cegłę, materiał porozbiórkowy ze starych budowli lub gotowe płytki imitujące ceramikę budowlaną.

Ściany wykończone cegłą sprawdzą się w tradycyjnym, jak również nowoczesnym loftowym wnętrzu. Możemy w ten sposób udekorować całą ścianę lub wybrany jej fragment. Do tego typu dekoracji możemy zastosować surową odkrytą cegłę, materiał porozbiórkowy ze starych budowli lub gotowe płytki imitujące cegłę.

Surowe ściany, widoczne elementy konstrukcyjne budynku oraz stare drewniane posadzki – jeszcze kilkanaście lat temu nikt w Polsce nie przypuszczał, że taki wystrój stanie się synonimem luksusu, wielce pożądanym przez nabywców niestandardowych lokali.

Dziś, niesłabnące zainteresowanie loftami i wnętrzami urządzanymi w tym amerykańskim stylu, pozwala producentom materiałów dekoracyjnych na rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Moda na industrialne wnętrza

Moda na lofty przyszła do nas kilkanaście lat temu ze Stanów Zjednoczonych. W naszym kraju, po latach transformacji, styl ten nie ma już jednak nic wspólnego z pierwotnym wizerunkiem tanich lokali o niskim standardzie wykończenia. Mieszkania w loftach postrzegane są raczej jako komfortowe wnętrza dla niezwykle wymagającego klienta, który poprzez niecodzienną aranżację chce wyrazić swoją osobowość i zamiłowanie do designu. 

Surowy styl

Stęsknieni za przemysłową architekturą chętnie sięgamy do industrialnych inspiracji i decydujemy się na pokazanie we wnętrzach surowych elementów, będących równocześnie częścią konstrukcyjną budynków. Do łask wróciły betonowe ściany, koniecznie ukazujące rysunek szalunku, drewniane stropy czy cegły na ścianach. O ile w starych, pofabrycznych budynkach często wystarczy jedynie odkryć budulec schowany pod warstwą tynku, o tyle w nowym budownictwie trzeba radzić sobie w inny sposób, np. stosując cegły pochodzące z rozbiórki lub gotowe produkty oferowane przez producentów w postaci płytek lub pełnej cegły.

Minimalizm to podstawa

Decydując się na stylizację wnętrza przypominającą dawną fabrykę musimy postawić na wykończenie poszczególnych płaszczyzn odpowiednimi materiałami. Ściany powinien zdobić surowy beton lub stara cegła, podłogi postarzane drewno, a samo wnętrze nowoczesne meble wykonane z naturalnych surowców.

  • Eliii,

    My położyliśmy na ścianie Travertino - www.e-travertino.com. Doskonały materiał, który wygląda jak prawdziwy trawertyn, a jednocześnie jest na tyle tani, że można spokojnie sobie wnętrze w ten sposób wzbogacić. :-)
  • Andrzej,

    Jeżeli chodzi o same cegły, to na rynku mamy dostępne płytki-cegły wykonane z gipsu (jak dla mnie raczej tandetne, wzór się powtarza na ścianie) oraz płytki wykonane z cegieł z rozbiórki. Ta druga opcja oddaje wnętrzom prawdziwy klimat. Miałem okazję oglądać właśnie takie wnętrze wykonane z cegły o nazwie \"Licówka Prosta\" (dokładnie taka: www.artcorestudio.pl/home/364-cegla-licowka-prosta.html) i powiem, że na dużej ścianie to robi niezapomniane wrażenie. Oglądałem w sklepie gipsowe odpowiedniki i tą oryginalną cegłę. To dwa różne światy. Faktura w dotyku jest nie do podrobienia.
profshina.kiev.ua

medicaments-24.net