Najlepsze Domy
Beton architektoniczny do kuchni i do salonu

Beton architektoniczny do kuchni i do salonu

Beton architektoniczny do niedawna jeszcze obecny głównie w pofabrycznych loftach i obiektach komercyjnych stał się modnym materiałem dekoracyjnym wykorzystywanym przez architektów do projektowania wnętrz apartamentów. Warto jednak pamiętać o tym, że tylko umiejętne zastosowanie betonu zapewni oczekiwany efekt, dlatego decydując się na ten materiał dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych architektów wnętrz, którzy zneutralizują surową, industrialną aranżację, nadając jej przytulnego charakteru.

Beton architektoniczny coraz częściej znajduje swoje zastosowanie jako pokrycie ścian wewnątrz mieszkania. Modny materiał można spotkać już w kuchni, półotwartej lub całkowicie wyeksponowanej, oddzielonej od części salonowej jedynie przy pomocy wysypy kuchennej.

Beton w kuchni

Kuchnia w ostatnim czasie przestała być traktowana jako dodatkowe pomieszczenie, które najchętniej ukrylibyśmy przed gośćmi, a stała się pełnoprawną częścią strefy dziennej, dlatego bardzo ważne jest, aby jej projekt spełniał kryteria zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Płyty z betonu architektonicznego w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie, coraz częściej stosowane przez architektów i naszych klientów. Beton ma również wiele praktycznych zalet –  odpowiednio zaimpregnowany jest bardzo odporny na wilgoć oraz tłuszcz, co oznacza łatwość w utrzymaniu czystej powierzchni ściany w kuchni stale narażonej na zabrudzenia – mówi Aleksandra Skwira, projektant z firmy Jadar.

Zabetonowany salon

Beton architektoniczny doskonale wygląda również na ścianie nowoczesnego, przestronnego i jasnego salonu urządzonego w industrialnym stylu.

Proste płyty idealnie prezentują się w takich pomieszczeniach. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu beton wcale nie musi być szary. Można go barwić w masie za pomocą specjalnych pigmentów, a jeśli zdecydujemy się na naturalny, przemysłowy wygląd wnętrza,  to w bardzo łatwy sposób możemy przełamać surowy charakter, zestawiając go z drewnianymi powierzchniami lub elementami dekoracyjnymi w jaśniejszych kolorach. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie betonu na jednej ze ścian w salonie z resztą ścian o gładkiej strukturze i jasnym odcieniu, np. żółtym czy niebieskim – dodaje Skwira.

Minimalizm w parze z nowoczesnym betonem

Aranżacja salonu w nowoczesnym stylu wymaga także ograniczenia wyposażenia i elementów dekoracyjnych do minimum. Meble powinny być proste i lekkie, najlepiej jednobarwne i wykonane z drewna, szkła czy stali nierdzewnej.

Na ścianach można umieścić np.  reprodukcje obrazów lub fotografie, pamiętając jednak o tym, że one również muszą mieć swoje ściśle określone miejsce tak, aby korespondowały z całością wystroju.

Ważnym elementem w projektowaniu nowoczesnych wnętrz jest również odpowiednie oświetlenie. W razie potrzeby można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, czy bardziej nowoczesne światła punktowe LED, które wyeksponują ozdoby na półkach lub wybrany fragment pomieszczenia.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
https://steroid.in.ua

https://steroid.in.ua

adulttorrent.org/search/scat anal